ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

PARAGRAFY BEZ GAFY PDF Drukuj Email
sobota, 10 października 2020 00:00

uam 100

W dniach: 18, 25 i 29 września uczniowie klas 2B i 2D wzięli udział w warsztatach online pt. "Paragrafy bez gafy". Dotyczyły one zagadnień związanych z prawem pracy, prawem konsumenckim oraz prawem lokatorskim. Poznaliśmy prawa obowiązujące podczas pracy, rodzaje umów o pracę, prawa najemcy oraz osoby wynajmującej mieszkanie oraz prawa i obowiązki zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. Pod koniec zajęć mieliśmy okazję sprawdzić się rozwiązując tematyczne quizy.

Autor: Nikola Ślężak i Nadia Landowska /2D/   
Poprawiony: sobota, 10 października 2020 19:16
 
KLASZTORNA: KLUB GIER - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2020 14:10

uam 100

We wtorek, 20 października, o godzinie 14:05, w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne „Klasztornej: Klubu Gier”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a w szczególności koleżanki i kolegów z klas pierwszych!

Więcej informacji w zakładce: Menu witryny -> Klasztorna: Klub Gier

Autor: Filip Koliński /2D/   
Poprawiony: wtorek, 06 października 2020 16:12
 
WARSZTATY PRAWNE PDF Drukuj Email
czwartek, 01 października 2020 13:58

uam 100

W dniach 22, 24 oraz 29 września 2020 r. w ramach edukacji prawnej uczniowie naszej szkoły z klas 2As i 2Cs wzięli udział w cyklu trzech warsztatów zorganizowanych przez Towarzystwo Społeczno- Prawne w Wągrowcu, w ramach zadania "Edukacja dla każdego 2020" dofinansowanego z budżetu Powiatu Wągrowieckiego przy współpracy ze studentami. Głównym prowadzącym był Pan Dawid Kamiński, absolwent naszej szkoły, aktualnie student czwartego roku Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem pierwszych zajęć były prawa kupującego. Dowiedzieliśmy się kogo dokładnie określamy konsumentem, kiedy mamy do czynienia z wadą fizyczną, a kiedy wadą prawną towaru oraz co powinniśmy zrobić, gdy produkt, który kupiliśmy okaże się wadliwy. Każdy uczeń otrzymał kodeks cywilny, który okazał się bardzo przydatny podczas analizy poszczególnych przepisów prawnych.

Drugi warsztat wzbogacił nas w wiedzę na temat umów. Głównie skupiliśmy się na charakterystyce umowy o dzieło i umowy zlecenia. Teraz już wiemy, do czego zobowiązujemy się zawierając taką umowę oraz na co zwrócić uwagę, by niczego nie przeoczyć i świadomie złożyć pod nią swój podpis. W końcowej części spotkania wykonywaliśmy ćwiczenia, które sprawdzały nabyte przez nas umiejętności.

Ostatnie spotkanie dotyczyło ochrony praw lokatorów. W jego trakcie dowiedzieliśmy się, na czym polega najem mieszkania, jakie są obowiązki i prawa wynajmującego oraz w jaki sposób wypowiedzieć umowę najmu. Po analizie zapisów ustawy o prawie lokatorów podzielono nas na grupy w celu wykonania zadań mających sprawdzić w praktyce nabytą przez nas wiedzę.

Każdy z warsztatów pogłębił naszą wiedzę w zakresie prawa, a zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się nam w dorosłym życiu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak interesujących spotkaniach.

Foto: Dawid Kamiński. Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Julia Rummler /2A/   
Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 13:57
 
NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 września 2020 00:00

Tradycyjnie, gdyż już po raz czwarty w murach I Liceum Ogólnokształcącego, odbyło się Narodowe Czytanie.

Z racji panującej epidemii, a tym samym wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, nie mogliśmy spotkać się w dużej grupie. Stąd też Narodowe Czytanie odbyło w dniach 09 i 10 września. Fragmenty „Balladyny" czytali chętni uczniowie z 8. klas (3 klasy pierwsze i starsze klasy, które w zeszłym roku nie wzięły udziału w czytaniu NOWELI POLSKCICH).

Na wyznaczonej godzinie lekcyjnej spotykały się dwie klasy, które w obecności nauczycieli przedstawiały swoją interpretację utworu. Klasa 2An i 1D odczytały scenę 1 aktu I. Poznaliśmy głównych bohaterów dramatu, a następnie przenieśliśmy się do chaty ubogiej wdowy. Klasa 2C i 3D przedstawiły scenę zamordowania Aliny. Kolejna scena opowiedziała nam o wizycie Balladyny u Pustelnika, gdzie główna bohaterka poprosiła o wyleczenie rany na czole. Klasa 1E i 2Dn przeczytały scenę 1 aktu IV, gdzie Balladyna wyrzekła się swojego pochodzenia, a tym samym matki. Kolejna scena przedstawiła kulisy wizyty Kirkora u Pustelnika - poznaliśmy historię zaginięcia korony Popielów. Klasa 1A i 3B zakończyła opowieść, odczytując ostatnią scenę dramatu. Dowiedzieliśmy się jakie wyroki wydała królowa Balladyna i jak zakończyła swoje rządy.

Na każdej godzinie towarzyszyła uczniom p. Anita Różak. Nie zabrakło p. dyrektora Macieja Patelskiego, który odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy (prezydent sprawuje patronat nad ową akcją). Czytał także wicedyrektor Szymon Woźniak i polonistka Małgorzata Dolata. Nad przebiegiem i organizacją czuwały: p. Anita Różak, p. Małgorzata Dolata, p. Małgorzata Wojnowska.

Klasa 1A: Kluszczyński Bartosz, Orłowski Wojciech, Nowak Weronika, Słoma Bartosz, Gapiński Kacper, Jagi Hubert, Rybacka Kinga, Krysztofiak Ewa, Koza Mikołaj, Malak Łukasz, Konieczna Margarita, Borowski Mikołaj, Łatka Wiktoria, Kasperek Filip;

Klasa 1D: Serwatka Jakub, Sielewicz Anna, Surdyk Maciej, Zych Katarzyna;

Klasa 1E: Andrzejewska Natalia, Baum Ingrid, Białek Anna, Bresz Martyna, Chmielewska Amelia, Cieszyńska Jagoda, Czerwińska Wiktoria, Dembska Oliwia, Klawiński Alan, Kowalska Zuzanna, Krzymińska Oliwia, Kwiatkowska Anita, Łęga Maja, Piotrowski Bruno, Rosala Ioan, Sturma Amelia, Styczyński Tomasz, Szmania Marta, Truszkowska Oliwia, Włodarczyk Maja;

Klasa 2C: Zmudzińska Katarzyna, Zmudzińska Zuzanna, Wojtych Natalia, Agaciński Filip;

Klasa 2An: Mumot Julia, Januchowska Julianna, Piwoński Michał, Łatka Michał, Patelska Hanna, Niespodziana Joanna;

Klasa 2Dn: Kończal Miłosz, Krysztofiak Olivier, Wieczorkowska Oliwia, Tews Gabriela, Piotrowski Maksymilian, Kamińska Kinga, Tomczak Dawid, Trafas Paulina, Purulak Przemysław, Kasperkowiak Bartosz;

Klasa 3D: Żętkowska Dominika, Woźniak Maja, Wierzbicki Paweł, Ziewiec Piotr, Wawrzyniak Matylda, Wronkowska Zuzanna, Jaskólska Natalia.

NC 2020 01

Foto: Anita Różak, Małgorzata Dolata. Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 14:15
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 PDF Drukuj Email
środa, 26 sierpnia 2020 00:00

logo_lo

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 01.09.2020, godz. 9:00 – dziedziniec szkolny.

W uroczystości biorą udział tylko uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klas drugich i trzecich, którzy będą mieli wręczone odznaki wzorowego ucznia (imienny wykaz tych uczniów zostanie podany w dzienniku elektronicznym w wiadomościach).

Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych udają się z wychowawcami do klas. Klasy drugie i trzecie rozpoczynają rok szkolny od spotkań z wychowawcami.
Klasy drugie o godzinie 10:30, klasy trzecie o godzinie 11:30.

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: środa, 26 sierpnia 2020 16:36
 
NAJLEPSI MATURZYŚCI 2019/2020 PDF Drukuj Email
piątek, 21 sierpnia 2020 00:00

logo lo

1.   Karolina Hoffa    385
2.   Julianna Jakubiak   374
3.   Patrycja Chojnacka   369
4.   Seweryn Glabiszewski   366
5.   Szymon Ziemianek   363
6.   Julia Kwapińska   362
7.   Radosław Winiecki   354
8.   Martyna Walinciak   353
9.   Alicja Mittmann   353
10.   Maksymilian Kruszka   345

Pierwsza dziewiątka to najlepsi w powiecie. Maksymilian Kruszka niestety nie "załapał" się na stypendium.

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: piątek, 21 sierpnia 2020 09:23
 
LISTA PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW KLAS II PDF Drukuj Email
środa, 12 sierpnia 2020 00:00

logo lo

Przedstawiamy listę podręczników dla uczniów klas II.

Plik do pobrania w formacie pdf. (pobierz)

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: piątek, 21 sierpnia 2020 09:35
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.