ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW - KONIECZNIE SPRAWDŻ! PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2021 22:12

Ważne informacje dla maturzystów. Plik do ściągniecia lub obejrzenia (kliknij) lub (kliknij)

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: środa, 20 stycznia 2021 22:31
 
NOWA, TERMINALOWA, PRACOWNIA KOMPUTEROWA 203 PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 00:47

Pracownia komputerowa 203 1

Pracownia komputerowa 203 2

Foto: Tomasz Dolata (LD)

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 00:49
 
WIGILIE KLASOWE ONLINE PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 00:00

Klasa 2Dn
wigilia 2020


Klasa 3B
wigilia 2020


Klasa 1E
wigilia 2020

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 00:36
 
102. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1918/19 PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 00:00

logo lo

W 1918 roku Polacy po raz pierwszy w niepodległej ojczyźnie szykowali się do Świąt Bożego Narodzenia. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, do Poznania, który nie znalazł się w granicach odradzającej się Polski, przyjechał Ignacy Jan Paderewski. Dzień później, 27 grudnia 1918, rozpoczęło się powstanie wielkopolskie, które trwało do 16 lutego 1919 roku. To jedno z nielicznych powstań w polskiej historii, które zakończyło się sukcesem.

W niedzielę 27 grudnia 2020 r. świętowaliśmy 102. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Tego dnia w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła odprawiona została msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich.

Ze względu na pandemię, składanie kwiatów i zniczy odbywało się w innej niż w minionych latach formule. Delegacje oraz mieszkańcy miasta mogli o dowolnej godzinie składać kwiaty i zapalać znicze w symbolicznych miejscach poświęconych powstańcom. Hołd powstańcom oddała także delegacja uczniów naszej szkoły, tj. z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Najpierw znicz został złożony pod tablicą pamiątkową znajdującą się przy wejściu głównym do budynku I LO w Wągrowcu, a następnie delegacja i poczet sztandarowy ze sztandarem ufundowanym na 100. rocznicę wybuchu powstania, udała się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich na ul. Kościuszki w Wągrowcu. Tu Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Agnieszka Grzechowiak, Wicestarosta Michał Piechocki oraz Dyrektor I LO Maciej Patelski uczcili pamięć powstańców.

Materiał zdjęciowy pochodzi ze strony Starostwa Powiatowego w Wągrowcu (cała galeria)

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 00:13
 
KAROLINA HOFFA LAUREATKĄ STATUETKI "STACHA" PDF Drukuj Email
wtorek, 29 grudnia 2020 23:30

logo lo

Po raz siódmy Zarząd Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego przyznał nagrodę dla najwybitniejszego absolwenta szkół ponadpodstawowych Powiatu Wągrowieckiego.

Tegoroczną laureatką została Karolina Hoffa, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, uroczystość wręczenia wyróżnienia miała w tym roku skromną oprawę i odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wydarzeniu wzięli udział: Danuta Chosińska – Prezes Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego, Wicestarosta Wągrowiecki – Michał Piechocki, Karolina Krentz – Kierownik Wydziału Oświaty, Maciej Patelski - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, mama wyróżnionej – Kamila Hoffa oraz oczywiście laureatka – Karolina Hoffa. Obecnie Karolina studiuje filologię fińską.

Poniżej podano ważniejsze osiągnięcia Karoliny, które wpłynęły na decyzję komisji:


Rok szkolny 2019/2020
Najwyższy wynik wśród 10 najlepszych maturzystów w Powiecie Wągrowieckim
Laureatka Olimpiady wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus
Laureatka Ogólnopolskego Konkursu Matematycznego Maks Matematyczny VIII
Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Maks Matematyczny IX
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Galileo z matematyki
1 m. w VI Edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z Matematyki PT."APOLONIUSZ"
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z matematyki MULTITEST
Laureat z wyróżnieniem Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2020
1m. w IX Wągrowieckim Dyktandzie Ortograficznym
Stypendystka Starosty Wągrowieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,14)
Laureatka Srebrnej Tarczy Wzorowego Ucznia
Wchodziła w skład pocztu sztandarowego szkoły

Rok szkolny 2018/2019
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Mat 2019
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Maks Matematyczny VII
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2018
1. miejsce w VI Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Wągrowcu w kategorii j. angielski
Laureatka Brązowej Tarczy Wzorowego Ucznia
Stypendystka Starosty Wągrowieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,38)

Rok szkolny 2017/2018
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Maks Matematyczny VI
1. miejsce w IV edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z matematyki Apoloniusz
3. miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrzostwa Szaradziarskie

Wszystkie zdjęcia >>>

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 29 grudnia 2020 23:43
 
BOŻE NARODZENIE PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 11:09

Boże Narodzenie 2020

Autor: Maciej Patelski, Szymon Woźniak   
Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2020 11:09
 
POWIATOWA GWIAZDKA 2020 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 10:35

Miło nam poinformować, że w konkursie "Powiatowa Gwiazdka 2020" - aranżacja stołów wigilijnych w krajach europejskich, organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu, drugie miejsce zajęła uczennica klasy 3b - Katarzyna Wyszyńska, a Mieszko Kapałczyński (2Cn) otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu szkoły.

Oprócz nagrodzonych, w konkursie wzięła udział Kinga Kaźmierczak (2B) oraz Kamil Szulc (2Cn). Wszyscy uczestnicy przygotowali aranżację polskiego stołu wigilijnego, które podziwiać można na załączonych fotografiach (wkrótce).

Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Szymon Woźniak   
Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2020 10:52
 
WYNIKI KONKURSU: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ” PDF Drukuj Email
czwartek, 17 grudnia 2020 23:22

Za nami druga edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu wągrowieckiego pt.: Wiem-Umiem-Działam „W.U.DZ".

Konkurs zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu z partnerami: Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta, Komendą Powiatową PSP oraz Komendą Powiatową Policji. W czwartek - 17. grudnia jury w składzie: st. kpt Jacek Rochowiak (KPPSP), mł. asp Dominik Zieliński (KPP) oraz Monika Jankowska (I LO) dokonało oceny nadesłanych przez uczestników prac. Po zsumowaniu wyników indywidualnych z testu wiedzy i grupowego z opisu działań ratowniczych podczas wypadku komunikacyjnego przyznano następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:


szkoły podstawowe:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Wągrowcu
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Morakowie

szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu
II miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu
III miejsce: Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom znajomości zasad zdrowego życia, prawidłowego działania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia, umiejętności udzielania pierwszej pomocy i właściwego zachowania się w sytuacjach kryzysowych.
Organizatorzy dziękują uczestnikom i ich opiekunom za udział i zapraszają po odbiór nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w poniedziałek lub wtorek (21. lub 22.12.2020) od 10.00 do 14.00.

wudz 2020 1

wudz 2020 2

Autor: Monika Jankowska   
Poprawiony: wtorek, 29 grudnia 2020 23:21
 
100-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W WĄGROWCU PDF Drukuj Email
wtorek, 15 grudnia 2020 23:00

skpck 100

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji nasza szkoła otrzymała  z rąk prezesa PCK w Wągrowcu, pana Jana Maćkowiaka, statuetkę z podziękowaniem za wieloletni udział w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa. Niestety z powodu obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby uczniowie ILO w Wągrowcu w formie grupowej brali udział w konkursie. Zachęcam jednak do tego, aby oddawać krew indywidualnie.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, ma ukończone osiemnaście lat, waży powyżej 50 kg, posiada dowód tożsamości. Po oddaniu 6 litrów - mężczyźni (5 litrów – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, jak np.: bezpłatnych przejazdów komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatnego wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej „Nielby”, poza kolejnością do lekarza i apteki oraz ulgi przy zakupie leków według wykazu Ministra Zdrowia.

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca przeszczepu (szpiku). Zasłużeni Dawcy Przeszczepu (szpiku) również mogą korzystać z powyższych przywilejów.

W związku z remontem wągrowieckiego szpitala, punkt krwiodawstwa przeniesiony został nieopodal, do budynku Rehabilitacji (parter). Krwiodawcy mogą się rejestrować i zgłaszać w poniedziałki, wtorki i czwartki (tel. 67 26 81 555).

Osoby, które oddają krew proszę o zgłaszenie tej informacji u p. Anity Różak (możecie przesyłać wiadomość na librusie lub indywidualnie po powrocie do szkoły). Jest to ważne, ponieważ uczniowie klas 3 mają wpis na świadectwie, w miejscu "szczególne osiągnięcia": Honorowy dawca krwi PCK, który jest punktowany na niektórych uczelniach wyższych.

Jan Paweł II

 

 

100leciePCK

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2020 00:36
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO PDF Drukuj Email
czwartek, 03 grudnia 2020 18:57

 

Organizatorem konkursu było Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Patronat nad imprezą sprawował Powiat Wągrowiecki i Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

Szanowni Państwo,

bardzo miło mi poinformować o wynikach konkursu recytatorskiego w kategorii szkół średnich: miejsce I - Gabriela NOWAK, uczennica I LO w Wągrowcu, „Moi współcześni" (fragment) Stanisław Przybyszewski, „List Listopad" Jerzy Szatkowski, miejsce II - Kimbali AJWANG, uczennica I LO w Wągrowcu, miejsce III - Julia KRUPIŃSKA, uczennica OSW Antoniewo, „Kołysanka na śmierć" Jerzy Szatkowski, „Samotni jak palec" Jolanta Nowak-Węklarowa. Dwa równorzędne wyróżnienia postanawia się przyznać: Kindze PIĄTEK, uczennicy OSW w Antoniewie „Wigilie" (fragment) Stanisław Przybyszewski, „Fazy" Jolanta Nowak-Węklarowa oraz Wiktorii CZERWIŃSKIEJ, uczennicy I LO w Wągrowcu. 

Zapraszam po odbiór nagród w poniedziałek o godzinie 14.30 do I LO w Wągrowcu na ul. Klasztornej.

Z wyrazami szacunku
Danuta Chosińska
prezes WSSK im. St. Przybyszewskiego

Autor: Maciej Patelski, Danuta Chosińska   
Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2020 19:57
 
DRUGA EDYCJA KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH Z POWIATU WĄGROWIECKIEGO PT.: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ” PDF Drukuj Email
środa, 25 listopada 2020 23:00

Zaproszenie do udziału w konkursie.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu wągrowieckiego pt.: Wiem- Umiem- Działam „W.U.DZ". Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, a partnerami: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Urząd Miasta Wągrowiec, Komenda Powiatowa PSP oraz Komenda Powiatowa Policji.

Konkurs w wersji elektronicznej odbędzie się we wtorek 15.12.2020 od 10.30 do 12.00. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału szkoły na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do dnia 03.12.2020.

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie.

Jako organizatorzy zapewniamy atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu i Urząd Miasta Wągrowiec.

Jesteśmy przekonani, że młodzież z Państwa szkoły z chęcią sprawdzi swoją znajomość zasad prawidłowego działania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, umiejętność zachowania się w sytuacjach kryzysowych i wpłynie tym samym na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich.

Załącznik zawiera (pobierz):
1. Regulamin konkursu
2. Klauzula informacyjna
3. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2020 22:40
 
Strona 1 z 2
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.