Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

OTRZĘSINY 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 04 października 2018 16:00

logo lo

W środę 26 września odbyły się otrzęsiny pierwszaków.

Jako że i my należymy do ich grona, mogliśmy na końcu odetchnąć z ulgą, bo na szczęście nie musieliśmy jeść niczego obrzydliwego ani nie dostaliśmy pokrzywą, jak to mają w zwyczaju przeżywać harcerze. Wręcz przeciwnie – chrzest był zaskakująco zabawny i... przyjemny.

Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie tematycznych strojów klas. Miały one przedstawiać coś, co by przywodziło na myśl ich profil. Humaniści przebrali się za hipisów (w końcu obie grupy to myśliciele i niepoprawni artyści); mat-geo wybrał tradycyjne przebrania charakterystyczne dla innych krajów i kultur (choć znalazły się tam również nieco bardziej symboliczne wyobrażenia, jak na przykład prezydent Andrzej Duda czy Statua Wolności); chemicy byli układem okresowym, a pierwiastki na ich koszulkach można było ułożyć w napis „Kocham biol-chem". Za to mat-fizy zrobiły niespodziankę (...)

Jaka to była niespodzianka, dowiecie się, czytając całą relację z ubiegłotygodniowych otrzęsin, jaką znajdziecie na naszym blogu "Ogólniak" (zobacz). Zachęcamy do lektury tekstu Klaudii Bąkowskiej.

Foto: Jerzy Piasecki

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć z otrzęsin.

Autor: Klaudia Bąkowska /1D/   
Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 23:45
 
PROJEKT WARSZAWA JESIEŃ 2018 PDF Drukuj Email
środa, 03 października 2018 16:00

wawa_100„Projekt Warszawa" wymagał od klasy 2A oraz 2C ogromnego poświęcenia i samodyscypliny, ponieważ wyruszyliśmy w drogę około godziny 3:30.

Pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, braliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych zgodnych z naszymi zainteresowaniami takimi jak chemia, biologia, fizyka i robotyka. Oczywiście nie zabrakło czasu na świetną zabawę połączoną z nauką w murach Centrum. Godziny popołudniowe spędziliśmy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Nazajutrz wybraliśmy się na edukacyjny spacer ulicami Warszawy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat stolicy. Wielokrotnie okrążyliśmy Dzwon na Kanonii, wierząc, że spełni on nasze marzenia. Tego dnia otworzyły się przed nami wrota Sejmu RP. Wyprawa zakończyła się dla nas zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Foto: Sylwia Wachowiak /2C/.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Autor: Aleksandra Dajema /2A/   
Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 23:46
 
KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA OD ŚREDNIOWIECZA DO XX WIEKU" PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2018 15:45
logotyp ogolniaklogo lo

Wągrowiec, 11 września 2018 r.

Szanowni Państwo!

Rok 2018 to rok dwóch niezwykle ważnych rocznic. 11 listopada świętować będziemy stulecie odzyskania niepodległości, natomiast 27 grudnia stulecie wybuchu powstania wielkopolskiego, dzięki któremu nasza „mała ojczyzna" włączona została w granice odradzającego się po ponad stu dwudziestu latach niewoli państwa polskiego.

Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować konkurs recytatorski, którego motywem przewodnim jest polski patriotyzm. Patriotyzm rozumiany bardzo szeroko, zawierający w sobie nie tylko umiłowanie własnego narodu, ale również tolerancję wobec mniejszości narodowych przez setki lat zamieszkujących obszary I, II i – w znacznie już mniejszej liczbie – III Rzeczpospolitej. Hasło przewodnie brzmi: „Polska poezja patriotyczna od średniowiecza do XX wieku".

W załączniku przesyłamy regulamin Konkursu (w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje) wraz z kartą zgłoszenia, jak również – dla ułatwienia poszukiwań – wybór bibliografii. W przypadku napotkania jakichkolwiek trudności lub pytań, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z I LO.

Liczymy na Państwa zainteresowanie konkursem.

Z wyrazami szacunku!

  Dyrektor I LO Prezes Zarządu WSSK
  Maciej Patelski Danuta Chosińska

Materiały do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia, bibliografia >>>

Autor: Sebastian Chosiński   
Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 15:45
 
NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO PDF Drukuj Email
niedziela, 16 września 2018 19:01

nc2018

Dnia 13 września społeczność naszej szkoły włączyła się do Narodowego Czytania „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, przedsięwzięcia, nad którym patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzej Duda. Wybór owej powieści jest powiązany z 100. Rocznicą Odzyskania prze Polskę Niepodległości.

Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Uczniowie wszystkich klas mieli okazję wysłuchać, wcześniej przygotowane przez kolegów i koleżanki, fragmenty powieści. Pani Anita Różak przypomniała ideę Narodowego Czytania, a uczniowie: Mateusz Zych /3B/ i Bartosz Włodarczyk /2A/ przeczytali list Prezydenta RP. Następnie pan dyrektor Maciej Patelski zaprezentował jeden z fragmentów dzieła, przybliżający historię rodu Baryków. Na kolejnej godzinie lekcyjnej fragment ten odczytała p. Małgorzata Dolata.

Następnie czytali uczniowie:

KLASA

IMIĘ I NAZWISKO

1A
1B
1C
1D
2A
2B
2C
2D
3A
3B
3C
3D

Bielecka Wiktoria, Konwińska Katarzyna, Makiej Martyna
Białachowska Patrycja, Mikołajczak Julia, Zawiska Zuzanna
Janus Radomił, Jeziorek  Aleksandra, Zachciał Aleksandra
Bąkowska Klaudia, Jaskólska Natalia, Pawlak Kacper
Dajema Aleksandra, Włodarczyk Bartosz, Żarnowska Weronika
Frankowska Karolina, Piekutowski Franciszek, Wojciechowska Julia
Orłowska Karolina, Orzechowska Anna, Śróda Martyna
Adamska Natalia, Dobrogojska Pola, Nowak Maciej
Kręcichwost Daria, Januchowski Leonard, Urbańczyk Pascal
Grzechowiak Maciej, Jaworski Marcel, Zych Mateusz
Dereziński Kacper, Łuczak Weronika, Wlizło Wiktoria
Augustyniak Sandra, Górska Marcelina, Marglarczyk Wiktoria

 

Tego dnia scena w auli przypominała salon z początku XX wieku. Uczniowie mogli odczytywać fragmenty w przytulnej atmosferze. Na scenie pojawiła się wystawa, przedstawiająca postać samego Żeromskiego a także różne strony tytułowe powieści.

„Był pierwszy dzień przedwiośnia. Powiał wiatr południowy i w płynne błoto zamienił stosy śniegu uzgarniane wzdłuż chodników.(...) Baryka wyszedł z szeregów robotników i parł oddzielnie, wprost na ten szary mur żołnierzy - na czele zbiedzionego tłumu".

Nad przebiegiem i organizacją czuwał zespół nauczycieli: p. Anita Różak, p. Małgorzata Dolata, p. Tomasz Dolata i p. Danuta Żwikiewicz-Muszyńska.

Galeria foto >>>

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 23:46
 
AKTUALIZACJA PDF Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 21:06

logo_lo

Zamieściliśmy najnowszą wersję (po poprawkach) Szkolnego Systemu Oceniania (plik do pobrania w dziale Menu witryny -> Dokumenty) jak również ofertę ubezpieczeniową dla uczniów (Menu witryny -> Ubezpieczenie)

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: wtorek, 11 września 2018 21:05
 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2018 22:50

logo_lo

Dnia 3 września br. na dziedzińcu szkolnym odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

Był to dzień szczególny dla społeczności szkolnej, bowiem powitano nowego dyrektora P. Macieja Patelskiego. Stanowisko wicedyrektora objął P. Szymon Woźniak. Dyrektor natomiast powitał uczniów klas pierwszych a następnie przedstawił im wychowawców. Pierwszakom, pozostałym uczniom i pracownikom szkoły życzył spokojnego i owocnego roku szkolnego.

W uroczystości wziął udział Starosta Powiatu Wągrowieckiego Pan Tomasz Kranc.

Nad przebiegiem i organizacją czuwała klasa 2c wraz z wychowawcą Jolantą Radziątkowską.

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: poniedziałek, 03 września 2018 22:46
 
Strona 3 z 3
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.