piątek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

PRZYZNANO STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW ZA WYBITNE WYNIKI W NAUCE. PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2021 13:50

logo lo

 

„Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych,
Pokazać to, czym naprawdę jesteśmy,
A nie tylko to, na co wyglądamy"

Joseph Conrad

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu pragnie złożyć gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oraz zrealizowania obranego celu Michałowi Jarosławowi Łatce oraz Radomiłowi Janusowi za osiągnięcie tak wysokiego wyróżnienia jakim jest otrzymanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pragniemy, aby podejmowany wysiłek był dla Was źródłem satysfakcji i radości, a także stanowił wzór do naśladowania dla pozostałej „KLASZTORNIACKIEJ" młodzieży.

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 16 lutego 2021 21:20
 
WĄGROWIEC - W DRODZE DO MIASTA Z DOBRYM KLIMATEM SPOŁECZNYM - KONFERENCJA ONLINE PDF Drukuj Email
sobota, 30 stycznia 2021 12:50

Pulchra lo logo

W ramach projektu PULCHRA 28 stycznia 2021 roku o godzinie 13:30 miał miejsce otwarty wykład online. Temat spotkania nosił nazwę "Wągrowiec - w drodze do miasta z dobrym klimatem społecznym".

Organizatorami wideokonferencji byli uczniowie klasy 2B z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Wydarzenie zostało poprowadzone przez Martynę Kołodziejczuk i Kacpra Antkowiaka, którzy otworzyli spotkanie, zaprezentowali ideę realizowanego projektu, wprowadzili zgromadzoną widownię w temat krótkim wykładem o zrównoważonym rozwoju oraz przedstawili prelegentów.

Jako pierwszy z zaproszonych gości głos zabrał Pan Piotr Pałczyński - Zastępca Burmistrza Miasta Wągrowca. Tematem prelekcji przygotowanej przez Pana Wiceburmistrza była wizja włodarzy miasta dotycząca budowania dobrego klimatu społecznego Wągrowca. Pan Pałczyński podzielił się ze słuchaczami osiągnięciami w ramach poprawy jakości życia w Wągrowcu. Zaprezentował projekty zrealizowane i w trakcie realizacji: ,,wągrowiecki rower miejski", modernizacja oświetlenia ulicznego, dofinansowanie kosztów wymiany ,,kopciuchów'', powstanie stacji ładowania samochodów elektrycznych czy „Mobilny urzędnik".

Następnie głos zabrał Pan Wojciech Cibail - Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, który zaprezentował i omówił projekty planowanych inwestycji w Wągrowcu w najbliższej przyszłości. Pan Cibail podkreślił, że realizowane projekty tj. program ,,Zwiększenie terenów zieleni w mieście poprzez utworzenie korytarza ekologicznego przy ulicy Wiśniowej w Wągrowcu – etap pierwszy zwiększenie odporności miasta na negatywne zjawiska wynikające ze zmian klimatu oraz adaptacja do tych zmian'' oraz Modernizacja Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu wraz z rozbudową o terenowy punkt edukacyjno-miejski EKO park - Edukacja ekologiczna mają być przyjazne środowisku naturalnemu.

Jako ostatni swój wykład wygłosił Pan Maciej Strzelecki - Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Wągrowcu. Prezentacja dotyczyła jakości powietrza w Wągrowcu, negatywnych skutków smogu dla człowieka, dla ekosystemu i dla infrastruktury. Pan Strzelecki opowiedział również o możliwych i podejmowanych działaniach zmierzających do poprawy jakości powietrza.

Po wystąpieniach była kolej na zadawanie pytań. Rozmowa dotyczyła tego, czy mieszkańcy chętnie korzystają z programów miejskich np. ,,Wągrowiecki rower miejski'' czy w Wągrowcu są stacje, które badają jakość powietrza i czy młodzież współpracuje z włodarzami miasta.

Po krótkiej dyskusji przyszedł czas na podziękowania, zaproszenie do śledzenia postępu prac w ramach projektu i pożegnanie uczestników wykładu online.

Autor: Klaudia Bagrowska /2B/, Mateusz Patro /2B/   
Poprawiony: niedziela, 31 stycznia 2021 22:37
 
PULCHRA - SPOTKANIE INAUGURACYJNE 28.01.2021 PDF Drukuj Email
czwartek, 28 stycznia 2021 16:32

Pulchra lo logo

 

Spotkanie inauguracyjne (online).

Kilka zrzutów ekranu. Wszystkie możesz zobaczyć tutaj.

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: niedziela, 31 stycznia 2021 23:04
 
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WĄGROWCU NAJLEPSZYM LICEUM W POWIECIE I 45. W WIELKOPOLSCE PDF Drukuj Email
czwartek, 28 stycznia 2021 12:37

Ranking Perspektyw 2014Z ogromną przyjemnością i satysfakcją chcielibyśmy poinformować, że po raz kolejny nasze liceum znalazło się wśród 50. najlepszych liceów w Wielkopolsce, według rankingu PERSPEKTYW. Dzięki temu otrzymaliśmy (tak jak i w poprzednim roku) tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2021. Dokładnie zajęliśmy 45. miejsce i zabrakło jednego "oczka", abyśmy uzyskali srebrną tarczę.  W poprzednim roku bylismy na 55. miejscu, czyli pniemy sie w górę.

Ranking tworzony jest w oparciu o poniższe kryteria:
- sukcesy w olimpiadach przedmiotowych,
- wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych,
- wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych.

Pełen ranking możesz sprawdzić tutaj.

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: czwartek, 28 stycznia 2021 16:51
 
PULCHRA PDF Drukuj Email
czwartek, 28 stycznia 2021 10:50

Pulchra lo logo

pulchra
Autor: Klasa 2B   
Poprawiony: niedziela, 31 stycznia 2021 23:04
 
INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW - KONIECZNIE SPRAWDŻ! PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2021 23:12

Ważne informacje dla maturzystów. Plik do ściągniecia lub obejrzenia (kliknij) lub (kliknij)

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:21
 
NOWA, TERMINALOWA, PRACOWNIA KOMPUTEROWA 203 PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 01:47

Pracownia komputerowa 203 1

Pracownia komputerowa 203 2

Foto: Tomasz Dolata (LD)

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 01:49
 
WIGILIE KLASOWE ONLINE PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 01:00

Klasa 2Dn
wigilia 2020


Klasa 3B
wigilia 2020


Klasa 1E
wigilia 2020

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 01:36
 
102. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1918/19 PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 01:00

logo lo

W 1918 roku Polacy po raz pierwszy w niepodległej ojczyźnie szykowali się do Świąt Bożego Narodzenia. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, do Poznania, który nie znalazł się w granicach odradzającej się Polski, przyjechał Ignacy Jan Paderewski. Dzień później, 27 grudnia 1918, rozpoczęło się powstanie wielkopolskie, które trwało do 16 lutego 1919 roku. To jedno z nielicznych powstań w polskiej historii, które zakończyło się sukcesem.

W niedzielę 27 grudnia 2020 r. świętowaliśmy 102. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Tego dnia w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła odprawiona została msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich.

Ze względu na pandemię, składanie kwiatów i zniczy odbywało się w innej niż w minionych latach formule. Delegacje oraz mieszkańcy miasta mogli o dowolnej godzinie składać kwiaty i zapalać znicze w symbolicznych miejscach poświęconych powstańcom. Hołd powstańcom oddała także delegacja uczniów naszej szkoły, tj. z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Najpierw znicz został złożony pod tablicą pamiątkową znajdującą się przy wejściu głównym do budynku I LO w Wągrowcu, a następnie delegacja i poczet sztandarowy ze sztandarem ufundowanym na 100. rocznicę wybuchu powstania, udała się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich na ul. Kościuszki w Wągrowcu. Tu Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Agnieszka Grzechowiak, Wicestarosta Michał Piechocki oraz Dyrektor I LO Maciej Patelski uczcili pamięć powstańców.

Materiał zdjęciowy pochodzi ze strony Starostwa Powiatowego w Wągrowcu (cała galeria)

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 01:13
 
KAROLINA HOFFA LAUREATKĄ STATUETKI "STACHA" PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 00:30

logo lo

Po raz siódmy Zarząd Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego przyznał nagrodę dla najwybitniejszego absolwenta szkół ponadpodstawowych Powiatu Wągrowieckiego.

Tegoroczną laureatką została Karolina Hoffa, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, uroczystość wręczenia wyróżnienia miała w tym roku skromną oprawę i odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wydarzeniu wzięli udział: Danuta Chosińska – Prezes Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego, Wicestarosta Wągrowiecki – Michał Piechocki, Karolina Krentz – Kierownik Wydziału Oświaty, Maciej Patelski - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, mama wyróżnionej – Kamila Hoffa oraz oczywiście laureatka – Karolina Hoffa. Obecnie Karolina studiuje filologię fińską.

Poniżej podano ważniejsze osiągnięcia Karoliny, które wpłynęły na decyzję komisji:


Rok szkolny 2019/2020
Najwyższy wynik wśród 10 najlepszych maturzystów w Powiecie Wągrowieckim
Laureatka Olimpiady wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus
Laureatka Ogólnopolskego Konkursu Matematycznego Maks Matematyczny VIII
Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Maks Matematyczny IX
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Galileo z matematyki
1 m. w VI Edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z Matematyki PT."APOLONIUSZ"
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z matematyki MULTITEST
Laureat z wyróżnieniem Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2020
1m. w IX Wągrowieckim Dyktandzie Ortograficznym
Stypendystka Starosty Wągrowieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,14)
Laureatka Srebrnej Tarczy Wzorowego Ucznia
Wchodziła w skład pocztu sztandarowego szkoły

Rok szkolny 2018/2019
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Mat 2019
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Maks Matematyczny VII
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2018
1. miejsce w VI Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Wągrowcu w kategorii j. angielski
Laureatka Brązowej Tarczy Wzorowego Ucznia
Stypendystka Starosty Wągrowieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,38)

Rok szkolny 2017/2018
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Maks Matematyczny VI
1. miejsce w IV edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z matematyki Apoloniusz
3. miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrzostwa Szaradziarskie

Wszystkie zdjęcia >>>

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 00:43
 
BOŻE NARODZENIE PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 12:09

Boże Narodzenie 2020

Autor: Maciej Patelski, Szymon Woźniak   
Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2020 12:09
 
Strona 4 z 6
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.