ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

JAK BYĆ KREATYWNYM I NIE BAĆ SIĘ WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH PDF Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2019 01:00

logo_lo

W piątek, 29 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty, organizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 2B i 1Cn.

Tematem pierwszych zajęć była kreatywność - jak wzmacniać swój potencjał? . Dowiedzieliśmy się, czym tak naprawdę jest kreatywność i jak możemy ją rozwijać. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytania, czy warto być twórczym i czy kreatywność zawsze jest lepsza niż szablonowe zadania, a podczas różnorodnych ćwiczeń i zabaw przekonaliśmy się o tym w praktyce.

Drugi warsztat poruszał tematykę wystąpień publicznych oraz stresu z nimi związanego. Skuteczne prezentacje są bez wątpienia jedną z kluczowych umiejętności w życiu każdego człowieka, dlatego słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem. Dowiedzieliśmy się, jak dobrze przygotować się do wystąpienia, w jaki sposób kontrolować mowę ciała oraz co zrobić, aby zminimalizować tremę i stres. Tu również nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych.

Warsztaty były dla nas bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem, dlatego dziękujemy prof. Hannie Mantej i prof. Szymonowi Woźniakowi za zorganizowanie ich, a prowadzącej - p. Ewelinie Bocian za ich rzetelne poprowadzenie i miłą atmosferę.

Zdjęcia: Jakub Ksycki /2B/

WSB 2019

Autor: Ania Ewertowska /2B/   
Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:08
 
CHARYTATYWNY KONCERT MIKOŁAJKOWY PDF Drukuj Email
sobota, 07 grudnia 2019 17:20

mikolajki2014

6 grudnia 2014 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Koncert Mikołajkowy. Więcej szczegółów wkrótce.

Zobacz galerię (foto: Weronika Żarnowska).

Zobacz galerię (foto: Piotr Seemann).

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:07
 
MYŚLEĆ INNOWACYJNIE PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2019 22:55
logo_lo
Logo PFR
Logo Google

"Design thinking to metoda, której celem jest rozwiązywanie problemów, stworzenie nowych, innowacyjnych produktów, usług lub procesów poprzez określenie prawdziwych potrzeb pojedynczego użytkownika."

We wtorek, 19 listopada razem z szefową kawiarenki - Weroniką Magdziarz i Zuzią Zawiską, która tak jak ja pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. marketingu, pod opieką naszego wychowawcy, prof. Szymona Woźniaka mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach pt. "Design thinking - Projektanci innowacji". Odbywały się one w Bydgoszczy i były prowadzone przez trenerów firmy Google przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Po całym dniu spędzonym na kreatywnym myśleniu wróciliśmy do domów bogatsi o nową wiedzę i inspiracje do wykorzystania w AtmoSferze.

Zdjęcia: Weronika Magdziarz /2B/ Galeria >>>

Autor: Ania Ewertowska /2B/   
Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 23:03
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SZKOŁA DO HYMNU (CZ.2) PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2019 21:30

Dyplom Szkola do hymnu 2019

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11,
przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju.
Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

11-11-2019 1

11-11-2019 2

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 23:10
 
GIS DAY 2019 Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY I LO PDF Drukuj Email
środa, 20 listopada 2019 01:00

uam_100

W środę, 13 listopada uczniowie klas matematyczno-geograficznych (3B i 2B) pod opieką wychowawców - prof. Kariny Jazgar i prof. Szymona Woźniaka - udali się do Poznania na wydarzenie o nazwie GIS DAY.

Dzięki współpracy z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM mieliśmy możliwość wysłuchania kilku krótkich, ale bardzo ciekawych wykładów na temat systemu informacji geograficznej. Dowiedzieliśmy się m. in. czym jest geoinformacja, jak wykorzystać dane zebrane przez drony oraz w jaki sposób GIS może nam pomóc w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

Następnie wzięliśmy udział w warsztacie prowadzonym przez studenta geoinformacji Kamila Wojtkowiaka - absolwenta naszego liceum. Podczas jego zajęć nauczyliśmy się, jak tworzyć mapy w programie QGIS.

Był to bardzo wartościowy dzień, pełen wiedzy i nowych doświadczeń. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat nowych technologii wykorzystywanych w geografii, a część z nas rozpoczęła rozważania nad wyborem studiów w pokrewnych kierunkach, które - miejmy nadzieję - zaowocują rozsądnymi decyzjami.

Zdjęcia: Julia Wojciechowska /3B/ (cała galeria)

Autor: Anna Ewertowska /2B/   
Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 11:19
 
DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PDF Drukuj Email
wtorek, 19 listopada 2019 01:00

pck_10014 listopada uczniowie klas trzecich spotkali się z prezesem Koła PCK w Wągrowcu panem Janem Maćkowiakiem, który w formie pogadanki omówił ideę honorowego krwiodawstwa i korzyści płynące z bycia dawcą.

Zobacz wszystkie zdjącia.

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: wtorek, 19 listopada 2019 21:16
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 19 listopada 2019 01:00

swieto_niepodl_100

W środę - 13 listopada 2019r. odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Apel przygotowała klasa 1A pod opieką wychowawcy - p. Piotra Seemanna. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa p. Piotra Seemanna (cała galeria).

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: wtorek, 19 listopada 2019 20:25
 
42. MIĘDZYNARODOWY LISTOPAD POETYCKI NA ZIEMI WĄGROWIECKIEJ PDF Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2019 01:00

logo_lo

8 listopada 2019 r. w godzinach od 9.30 do 12.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu miała miejsce inauguracja 42. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej.

Licznie zebranych gości powitał Maciej Patelski ? dyrektor I LO oraz Małgorzata Osuch - Przewodnicząca Rady Powiatu. Uroczystego otwarcia inauguracji dokonał Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc. Poetyckie spotkanie w I LO poprowadził Sebastian Chosiński - nauczyciel, pisarz, sekretarz Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego. Walory naszego powiatu, w prezentacji multimedialnej, przedstawił Sekretarz Powiatu Wągrowieckiego Radosław Kubisz. Zbigniew Gordziej - Prezes Zarządu Związku Literatów Polskich, Oddział w Poznaniu wygłosił okolicznościowe przemówienie. Nie zabrakło poetyckiej promocji najważniejszych tego dnia gości z poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich. A byli to: Anna Andrych, Zbigniew Gordziej, Zdzisława Jaskulska-Kaczmarek, Irina Malińska, Franciszek Haber, Seifu Gebru oraz Jerzy Beniamin Zimny.

W czasie uroczystości nastąpiło także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu recytatorskiego pt. ?Twórczość poetów Ziemi Wągrowieckiej", zorganizowanego przez Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu. Zwieńczeniem inauguracji był wspaniały koncert poetycko-muzyczny przygotowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej i I Liceum Ogólnokształcące, z udziałem Grupy Sekret Franciszka z Karolem Krusiem na czele.

Patronat nad 42. Międzynarodowym Listopadem Poetyckim na Ziemi Wągrowieckiej objęli: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Burmistrz Miasta Wągrowca Jarosław Berendt oraz Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak. Organizatorzy to Związek Literatów Polskich, Oddział w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Inicjatorką poetyckiej uczty była Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, poetka Małgorzata Osuch. Piątkowe wydarzenie było doskonałą sposobnością, by zaprezentować, przygotowany specjalnie na tę okazję, Informator Okolicznościowy "CZAS POEZJI NA ZIEMI WĄGROWIECKIEJ" autorstwa właśnie Małgorzaty Osuch. Wznowiono również wydanie "Wierszy" Carla Hermanna Bussego (do części nakładu dodana została płyta CD Grupy Sekret Franciszka "Wyśnione obrazy"), które powstało dzięki wspólnej pracy Danuty Chosińskiej, Sebastiana Chosińskiego i Karola Krusia.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: ?Głos Wągrowiecki", ?Tygodnik Wągrowiecki", naszemiasto.pl, Portal WRC, Wasze Radio FM i Okno na Wągrowiec.

Po inauguracji odbyły się spotkania autorskie i warsztaty poetyckie w następujących miejscach:
- Jerzy Beniamin Zimny: I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
- Zdzisława Jaskulska Kaczmarek: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu
- Anna Andrych: Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy
- Zbigniew Gordziej: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie
- Irina Malińska: Szkoła Podstawowa w Łeknie
- Franciszek Haber: Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu
- Seifu Gebru: Księgarnia Locum w Wągrowcu
- Dariusz Kozdęba: Księgarnia Muszyńscy w Wągrowcu.

Galeria >>>

ZLP

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: czwartek, 21 listopada 2019 00:14
 
NIE ŻYJE GUSTAWA PATRO PDF Drukuj Email
środa, 13 listopada 2019 01:00

logo lo

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi
i są takie osoby, na myśl o których zasypie nas lawina wspomnień.

Pani
dr Gustawa Patro

była pracownikiem Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu w latach 1969 - 1983 .
Na stałe zapisała się na kartach historii naszej szkoły, jako pracownik ale i społecznik.

Za swoje osiągnięcia w popularyzacji historii i etnografii regionu Pałuk była wielokrotnie nagradzana i odznaczana odznaczeniami państwowymi. Jednak dla wielu z nas była po prostu naszą Panią Gucią pełną miłości do ludzi i miejsca, w którym żyła. W charakterystycznym słomkowym kapeluszu na głowie, nobliwa, starsza Pani, z nieodłącznymi dwiema laseczkami pomagającymi jej w poruszaniu się. Pomimo emerytury wielokrotnie pojawiała się w murach Alma Mater, zawsze pełna uroku, optymizmu, którym nas zarażała. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawała otuchy i sprawiała, że dzień stawał się lepszy. Zawsze pełna energii, którą zawstydzała nas na każdym kroku. I taką Ją mamy w pamięci.

Wszystko to sprawia, że dzisiaj jest nam naprawdę trudno pożegnać Panią Gustawę. Jej odejście napełnia nas żalem i smutkiem. Wisława Szymborska pisała: "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci". Dlatego obiecujemy, że pamięć o Pani trwać będzie w naszych sercach. Będziemy pielęgnować oraz przekazywać pamięć o Pani kolejnym pokoleniom młodych wągrowczan.

Dziękuję wszystkim, za towarzyszenie Pani Gustawie w Jej ostatniej drodze.
Cześć Jej pamięci!

PatroGustawa

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 21:47
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SZKOŁA DO HYMNU PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 listopada 2019 01:00

logo_lo

8 listopada (piątek) o godz. 11.11 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego w ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU.

Galeria >>>

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 21:11
 
KONKURS RECYTATORSKI PDF Drukuj Email
czwartek, 07 listopada 2019 01:00

logo_lo

4 listopada w naszej szkole odbył się finał - organizowanego przez I LO oraz Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego - Konkursu Recytatorskiego (WSSK), podczas którego prezentowano "twórczość poetów Ziemi Wągrowieckiej". Każdy z zakwalifikowanych recytatorów prezentował dwa wiersze: jeden powstały przed 1945 rokiem, drugi - po tej dacie. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz uczniów szkół średnich. Uczestników oceniało jury, w którym zasiedli: Dorota Kreskowiak - przewodnicząca (Księgarnia Locum), Hanna Matczyńska (WSSK), Monika Hoffmann (Księgarnia Muszyńscy) oraz Konrad Szadkowski (Miejski Dom Kultury w Wągrowcu).

Wyniki były następujące:

KATEGORIA I ? SZKOŁY PODSTAWOWE

I MIEJSCE: EMILIA WIECANOWSKA
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
Frieda Mehler ?Mamy czas"
Joanna Drażba ?Mieszkam..."

II MIEJSCE: OLIWIA CIELIŃSKA
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łeknie
Carl Hermann Busse ?My trzej"
Jan Kasper ?Ktoś poruszał jej wargami"

III MIEJSCE: NICOLE KROMOLICKA
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
Carl Hermann Busse ?My trzej"
Joanna Drażba ?Byłam tam..."

KATEGORIA II ? SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I MIEJSCE: KINGA PIĄTEK
Liceum Ogólnokształcące. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie
Carl Hermann Busse ?Zgubiona"
Jolanta Nowak-Węklarowa ?Ból jest życiem"

II MIEJSCE: GABRIELA NOWAK
I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
Carl Hermann Busse ?Huśtawka"
A. (z antologii ?Wągrowieckie debiuty") ?Odbicie"

III MIEJSCE: ALEKSANDRA PFAJFER
Liceum Ogólnokształcące. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie
Carl Hermann Busse ?Opuszczona"
Jolanta Nowak-Węklarowa ?Uciszenie"

WYRÓŻNIENIE: ŁUKASZ CHOJNACKI
I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
Frieda Mehler ?Jesteś Żydem"
Sebastian Chosiński ?Ojciec"

Poza tym zaprezentowali się jeszcze:

WIKTORIA CZEREWIŃSKA
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Wapnie
Frieda Mehler ?Jesteś Żydem"
Sebastian Chosiński ?Marcia Funebre"

OLIWIA KUSZ
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Wapnie
Carl Hermann Busse ?Motyl"
Jolanta Nowak-Węklarowa ?...gdy stanę nocą"

JULIA SZYMAŃSKA
Szkoła Podstawowa im. ppłk Włodzimierza Kowalskiego w Gołańczy
Frieda Mehler ?Jesteś Żydem"
Włodzimierz Naumczyk ?Biegalik pustelniczy, nie łamiący ciszy wyborczej"

ANTONINA TONDEL
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
Carl Hermann Busse ?Pocieszenie"
Joanna Drażba ?Ból zżera..."

NATALIA ZIELIŃSKA
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łeknie
Carl Hermann Busse ?Pocieszenie"
Jan Kasper ?Ta chwila"

AGNIESZKA ŚWIĘTEK
Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy
Frieda Mehler ?Pomimo to"
Małgorzata Osuch ?Niedowartościowani"

JOANNA PURCZYŃSKA
I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
Frieda Mehler ?Mamy czas"
Sebastian Chosiński ?Exodus"

ALEKSANDRA OWCZARZAK
Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy
Carl Hermann Busse ?Motyl"
Małgorzata Osuch ?Życia nie da się powtórzyć"

WIKTORIA MARTEN
Liceum Ogólnokształcące. Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie
Carl Hermann Busse ?Życie"
Jolanta Nowak-Węklarowa ?Motyw z Arką Noego"

Fot. Danuta Żwikiewicz-Muszyńska

Konkurs recytatorski 2019 1

Konkurs recytatorski 2019 2

Konkurs recytatorski 2019 3

Konkurs recytatorski 2019 4

Autor: Sebastian Chosiński   
Poprawiony: czwartek, 07 listopada 2019 02:01
 
Strona 4 z 6
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.