środa,,

"SZAST-PIAST I STAŁA SIĘ POLSKA!" PDF Drukuj Email
wtorek, 17 maja 2016 00:00

logo lo

Dziś prezentujemy Wam rzecz niezwykłą. Komiks! A mówiąc precyzyjniej: komiks historyczny.

To dzieło dwóch uczennic naszej szkoły: Agnieszki Kozłowskiej (z klasy 1D) oraz Weroniki Wekwerth (z klasy 1C), które stworzyły go - to znaczy wspólnie opracowały scenariusz i wykonały rysunki - aby wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu pod hasłem "Szast-Piast i stała się Polska!".

Konkurs ogłoszony został z okazji przypadającej w kwietniu tego roku 1050. rocznicy chrztu Polski, a zadaniem biorących w nim udział młodych artystów (skierowano go bowiem tylko do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych) było wykonanie historyjki obrazkowej przedstawiającej wydarzenie historyczne z okresu przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 11 maja o godzinie 17.00, co oznacza, że do tej pory musimy uzbroić się w cierpliwość. I oczywiście trzymać kciuki za Agnieszkę i Weronikę.

Zdjęcia: Zobacz wszystkie >>>

Autor: Sebastian Chosiński