Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2019 00:00

EKONOMIA W PRAKTYCE

Ekonomia w praktyce to przedmiot uzupełniający, rozwijający zagadnienia realizowane w ramach podstaw przedsiębiorczości.
W trakcie jego realizacji możecie nauczyć się wielu przydatnych w późniejszym czasie rzeczy, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Biorąc udział w tych zajęciach, nauczycie się miedzy innymi jak znaleźć pomysł na biznes, jak dostosować go do potrzeb rynku. Zdobędziecie wiedzę potrzebną do przeprowadzenia badań rynku, nauczycie się pisać biznesplan, organizować prace w zespole, zarządzać firmą, dokumentować działalność, czy prowadzić marketing i sprzedaż.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne uczą pracy nad swoją osobą, jak i pracy w grupie. Większość z nich polega na wykonywaniu zadań w zespole. Można wtedy sobie porozmawiać, wymienić poglądy, ale przede wszystkim wspólnie popracować. 

Uczestnicząc w zajęciach ekonomii w praktyce bierzesz udział w grze edukacyjnej, której celem jest przygotowanie Cię do podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej oraz rozwijanie przedsiębiorczości.

Polega to na tym, że: 
 1x1
 • bierzesz udział w zajęciach teoretycznych polegających na wykonywaniu w grupie zadań, które przygotują Cię do praktycznego działania,
 • symulujesz prowadzenie firmy (w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy 2B prowadzą kawiarenkę szkolną)
 • integrujesz się z kolegami

Dzięki temu:
przekonasz się, czy masz predyspozycje do prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej

Sposób oceniania zajęć z ekonomii w praktyce
Oceny uzyskujesz przede wszystkim:

 
 • za wykonanie zadań w grupie w oparciu o karty pracy zespołu,
 • za jakość pracy w zespole,
 • za korzystanie z platformy internetowej,
 • na podstawie samooceny
 • na podstawie oceny zespołu koleżeńskiego

Ważne są przede wszystkim zaangażowanie, innowacyjność, kreatywność i odpowiedzialność za realizację zadań.

RYSUNEK TECHNICZNY

Uczniowie, którzy wybrali naukę w oddziale matematyczno – fizycznym, mają możliwość w drugiej klasie uczęszczać na zajęcia z rysunku technicznego. Przedmiot ten należy do grupy przedmiotów uzupełniających, a zajęcia prowadzone są w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo. Młodzież w trakcie zajęć zdobywa wiedzę i umiejętności poprzez doświadczenia koncepcyjne i wykonawcze, rozwijając intuicję, wyobraźnię oraz sprawność manualną i techniczną.

Odpowiedni poziom wiedzy ogólnej powiązanej z wiedzą zawodową nabywaną w ramach tego przedmiotu przyczynia się do podniesienia poziomu umiejętności absolwentów naszego liceum, a tym samym zapewnia im możliwość sprostania wyzwaniom stawianym przez uczelnie wyższe w przypadku kontynuacji nauki na kierunkach politechnicznych.

 

ELEMENTY DZIENNIKARSTWA

Elementy dziennikarstwa to zajęcia dla osób kreatywnych, które chcą poznać podstawy fachu dziennikarskiego. Które interesują się współczesnymi mediami - prasą, telewizją, Internetem. Które chciałyby dowiedzieć się, jak napisać artykuł prasowy, recenzję, relację z imprezy. Które myślą o tym, aby w przyszłości spróbować swych sił jako redaktorzy szkolnego bloga internetowego, a później - być może - w profesjonalnej gazecie (lub innym medium). Dzięki tym zajęciom będziecie mogli poznać najpopularniejsze gatunki dziennikarskie (informacyjne i publicystyczne), poznacie tajniki przygotowania i przeprowadzania wywiadu, weźmiecie udział w zajęciach warsztatowych. A Wasze teksty już na zawsze (do końca świata i o jeden dzień dłużej) pozostawią ślad w historii naszej szkoły.

 

PROMOCJA ZDROWIA

Promocja zdrowia jest ideą ogólnoświatową, obejmującą działania ochraniające, wzmacniające i pomnażające zdrowie.
Celem realizacji przedmiotu w szkole będzie:
 1x1
 • rozbudzanie zainteresowań własnym zdrowiem i rozwojem,
 • pomoc w rozwiązywaniu problemów takich jak np. stres, agresja, niewłaściwe odżywianie, niska aktywność ruchowa, problemy z funkcjonowaniem w grupie,
 • kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb osób niepełnosprawnych i chorych,
 • kształtowanie przekonań, że zdrowie każdego zależy też od środowiska życia.

Treści programowe realizowane będą zarówno w systemie lekcyjnym, jak i różnego rodzaju akcji w szkole, mających na celu promocję zdrowia. Realizując przedmiot uczniowie będą pogłębiać wiadomości realizowane na zajęciach biologii i innych przedmiotów przyrodniczych.

Autor: Zespół ds rekrutacji   
Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 18:25
 
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.