Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA OD ŚREDNIOWIECZA DO XX WIEKU" PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2018 15:45
logotyp ogolniaklogo lo

Wągrowiec, 11 września 2018 r.

Szanowni Państwo!

Rok 2018 to rok dwóch niezwykle ważnych rocznic. 11 listopada świętować będziemy stulecie odzyskania niepodległości, natomiast 27 grudnia stulecie wybuchu powstania wielkopolskiego, dzięki któremu nasza „mała ojczyzna" włączona została w granice odradzającego się po ponad stu dwudziestu latach niewoli państwa polskiego.

Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować konkurs recytatorski, którego motywem przewodnim jest polski patriotyzm. Patriotyzm rozumiany bardzo szeroko, zawierający w sobie nie tylko umiłowanie własnego narodu, ale również tolerancję wobec mniejszości narodowych przez setki lat zamieszkujących obszary I, II i – w znacznie już mniejszej liczbie – III Rzeczpospolitej. Hasło przewodnie brzmi: „Polska poezja patriotyczna od średniowiecza do XX wieku".

W załączniku przesyłamy regulamin Konkursu (w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje) wraz z kartą zgłoszenia, jak również – dla ułatwienia poszukiwań – wybór bibliografii. W przypadku napotkania jakichkolwiek trudności lub pytań, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z I LO.

Liczymy na Państwa zainteresowanie konkursem.

Z wyrazami szacunku!

  Dyrektor I LO Prezes Zarządu WSSK
  Maciej Patelski Danuta Chosińska

Materiały do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia, bibliografia >>>

Autor: Sebastian Chosiński   
Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 15:45
 
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.