Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

VIII WĄGROWIECKIE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 13:10

logo lo

Dnia 24 października pięcioro naszych uczniów wzięło udział w VIII Wągrowieckim Dyktandzie, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu.

Uczniowie, wyłonieni podczas wewnątrzszkolnych eliminacji, mieli przyjemność napisania dyktanda podczas konkursu. Zmagali się z fragmentem „Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego. Dyktando okazało się umiarkowanie trudne, co oznaczało niewielką ilość popełnionych błędów ortograficznych, stąd też poziom był niesłychanie wyrównany. Tylko dwie osoby, które wzięły udział w konkursie, nie popełniły żadnego błędu nawet interpunkcyjnego. Niestety nie byli to Nasi uczniowie. Doceniamy jednak obszerną wiedzę WIELKIEJ PIĄTKI ILO na temat ortografii i interpunkcji polskiej.

Szkoda, że tak niewielu potrafi pisać bezbłędnie. Dzisiejszy świat pokazuje nam jak mało istotne jest przestrzeganie zasad pisowni - zerknijmy do Internetu, a zobaczymy teksty z wieloma błędami, które o dziwo przestają przeszkadzać typowym czytelnikom.

Uczniom podczas konkursu towarzyszyła Pani Profesor Anita Różak, która wspierała naszych szkolnych Mistrzów Ortografii. Gratulujemy wiedzy i umiejętności!!!

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii.

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 23:44
 
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.