Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

„GWIAZDY W TORUNIU" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 13:33

torun_100

We wtorek, 23 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce przedmiotowej z geografii. Wycieczka zaczęła się o godz. 7.00 rano. Pod opieką wychowawców pojechaliśmy autokarem do największego obserwatorium astronomicznego w Polce. Sama podróż była świetnym sposobem na zacieśnianie więzi między uczniami. Wycieczka do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach oraz do stolicy polskiej astronomii przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

Gdy dotarliśmy na miejsce zaskoczyła nas paskudna pogoda. Padało, wiało, było zimno i wszyscy marzliśmy. Na szczęście nie przeszkodziło nam to w słuchaniu fascynującego wykładu pracowników naukowych Centrum Astronomii na temat kosmosu i rzeczy z nim związanych. Zobaczyliśmy największy teleskop w Polsce. Dowiedzieliśmy się, że plamy na Słońcu wpływają bezpośrednio na nasz klimat i pogodę (mogą być one odpowiedzialne np. za globalne ocieplenie). Niestety po dwóch godzinach, wykład musiał dobiec końca, ponieważ przed nami były do zrealizowania kolejne punkty programu.

Wczesnym popołudniem przyjechaliśmy do planetarium, w którym obejrzeliśmy seans pt. „Meteoplanet". Opowiadał on o warunkach nie tylko atmosferycznych panujących na poszczególnych planetach Układu Słonecznego. Z planetarium udaliśmy się przed pomnik Mikołaja Kopernika, przy którym oczekiwali nas przewodnicy miejscy. Każda klasa wraz z przydzielonym przewodnikiem zwiedziła starówkę oraz najważniejsze zabytki Torunia, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Gdyby nie deszczowa pogoda, spacer mógłby trwać dłużej ...

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii. Autor zdjęć: Jerzy Piasecki

(Dodano 2018-11-04) Jeszcze kilka fotografii autorstwa Izabeli Rajnik /1D/ (zobacz wszystkie)

Autor: Klaudia Bąkowska /1D/   
Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 23:44
 
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.