ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

III POWIATOWY TURNIEJ STRZELECTWA SPORTOWEGO PDF Drukuj Email
czwartek, 24 stycznia 2019 00:00

logo lo

Dla upamiętnienia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, 11 stycznia odbył się III Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego, zorganizowany przez Koło Wągrowiec Gmina Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, przy współudziale Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach.

Zawody przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Wągrowieckiego, Wójta Gminy Wągrowiec, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, Komendanta Hufca ZHP w Wągrowcu, Prezesa Bractwa Strzeleckiego i Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żelicach, którzy byli jednocześnie fundatorami nagród.

Zawodami kierował Janusz Sieroń, funkcję głównego sędziego pełnił Jan Kożuszko, a sekretarzami zawodów byli Małgorzata Ślęzak i Jerzy Konwiński. W turnieju wzięło udział 44 zawodników reprezentujących 11 szkół powiatu wągrowieckiego.

Współzawodnictwo uroczyście otworzył Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, który przypomniał zawodnikom bohaterstwo uczestników zwycięskiego powstania wielkopolskiego i jednocześnie życzył zebranym wspaniałej sportowej rywalizacji.

- Od samego początku reprezentacje szkół walczyły o każdy celny strzał. W kategorii szkół ponadpodstawowych ciekawie zapowiadał się pojedynek ?Mundurowych", którzy w ubiegłym roku zajęli I miejsce z pozostałymi szkołami powiatu wągrowieckiego. Okazało się, że wspaniale przygotowani do turnieju byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Wągrowca, którzy od początku byli mistrzami sami dla siebie. Ostatecznie ?Klasztorniacy" pokonali ?Gigantów", którzy wystrzelali drugie miejsce, a trzecie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół Nr 2 w Wągrowcu. W konkurencji indywidualnej szkół ponadpodstawowych złoto i tytuł ?Najlepszego Strzelca" wystrzelała Anna Sieroń z I LO, srebro zdobyła Monika Oleksy z ZSZ Nr 1, a brąz wywalczyła Izabela Rajnik z I LO. Wiele emocji, radości i śmiechu wzbudziła konkurencja ?Open", w której wzięli udział opiekunowie reprezentacji szkół. Zwyciężył w niej Janusz Sieroń zdobywając tytuł ?Najlepszego Strzelca", srebrny medal zdobył Andrzej Surdyk ze stratą jednego punktu. Brąz w pięknym stylu wystrzelała Grażyna Działowska - zrelacjonował turniej Janusz Sieroń.

Cała galeria >>>

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: piątek, 25 stycznia 2019 00:54
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.