Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

DZIEŃ WSPÓŁPRACY NA WYDZIALE EKONOMICZNO-SPOŁECZNYM UPP PDF Drukuj Email
czwartek, 21 lutego 2019 23:00

Uniwersytet Przyrodniczy Poznań

W dniu 12 lutego 2019 r., na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydział Ekonomiczno-Społeczny zorganizował IV edycję „Dnia Współpracy". Wydarzenie dedykowane było uczniom szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego, z którymi Wydział Ekonomiczno - Społeczny podpisał umowy partnerskie. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem szkół. Swój udział zgłosiło 820 uczniów oraz 50 nauczycieli z 24 placówek będących partnerami Wydziału, wśród których była także grupa 31 uczniów klasy 1b (matematyczno-geograficznej) naszej szkoły, pod opieką prof. M. Drop i prof. Sz. Woźniaka.

Spotkanie rozpoczęło się w sali wykładowej Biocentrum. Otwarcia dokonał prof. dr hab. Walenty Poczta – dziekan Wydziału, który przedstawił syntetycznie najważniejsze informacje o Wydziale i atutach absolwentów WE-S na rynku pracy. W imieniu Władz Rektorskich przybyłych Gości powitał prof. dr hab. Cezary Mądrzak, prorektor ds. studiów.

Po zakończeniu części plenarnej uczniowie wraz z nauczycielami zaproszeni zostali do wzięcia udziału w wykładach i warsztatach. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wykładzie: „Węgiel czy żywność", a także w quizie ekonomicznym. Najciekawsze zajęcia dotyczyły jednak Smart City (inteligentnego miasta).

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu już po raz drugi wzięli udział w „Dniu Współpracy". Wizyta na WE-S UPP cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Autor: Szymon Woźniak   
Poprawiony: środa, 13 marca 2019 22:38
 
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.