ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

GIS DAY 2019 Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY I LO PDF Drukuj Email
środa, 20 listopada 2019 01:00

uam_100

W środę, 13 listopada uczniowie klas matematyczno-geograficznych (3B i 2B) pod opieką wychowawców - prof. Kariny Jazgar i prof. Szymona Woźniaka - udali się do Poznania na wydarzenie o nazwie GIS DAY.

Dzięki współpracy z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM mieliśmy możliwość wysłuchania kilku krótkich, ale bardzo ciekawych wykładów na temat systemu informacji geograficznej. Dowiedzieliśmy się m. in. czym jest geoinformacja, jak wykorzystać dane zebrane przez drony oraz w jaki sposób GIS może nam pomóc w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

Następnie wzięliśmy udział w warsztacie prowadzonym przez studenta geoinformacji Kamila Wojtkowiaka - absolwenta naszego liceum. Podczas jego zajęć nauczyliśmy się, jak tworzyć mapy w programie QGIS.

Był to bardzo wartościowy dzień, pełen wiedzy i nowych doświadczeń. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat nowych technologii wykorzystywanych w geografii, a część z nas rozpoczęła rozważania nad wyborem studiów w pokrewnych kierunkach, które - miejmy nadzieję - zaowocują rozsądnymi decyzjami.

Zdjęcia: Julia Wojciechowska /3B/ (cała galeria)

Autor: Anna Ewertowska /2B/   
Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 11:19
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.