ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

WSPARCIE NA STARCIE PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2019 20:45

logo_lo

W imieniu Fundacji WSPARCIE NA STARCIE chcemy zaproponować przeprowadzenie w szkole warsztatów dotyczących dbania o zdrowie piersi. Misją Fundacji jest budowanie w nastolatkach pełnej świadomości zdrowia swoich piersi poprzez wyrobienie zdrowych nawyków na całe życie.

Zajęcia włączają edukację z zakresu profilaktyki raka piersi i brafittingu, czyli doboru biustonosza, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego i mentalnego każdej kobiety.

W Polsce rak piersi jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów u kobiet. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż co roku chorobę diagnozuje się u około 18 tys. kobiet, z czego ponad 5 tys. umiera. Dlaczego? Pierwszym powodem jest zbyt późne wykrycienowotworu. Choroba wykryta we wczesnym etapie jest niemal w 100 proc. uleczalna. Według specjalistów najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu jest dokładne poznanie własnych piersi i comiesięczne samobadanie. Niestety poprawnie i regularnie wykonuje je jedynie 2-3 proc. kobiet.

Drugim ważnym tematem, który porusza Fundacja, jest niełatwe we współczesnym świecie inspirowanie do świadomego budowania pewności siebie wśród nastolatek. Niebagatelną rolę w tym procesie odgrywa brafitting i uświadamianie wpływu dobrze dobranego biustonosza na zdrowie fizyczne i emocjonalne. Z pomocą zaangażowanych ekspertek brafittingu, które są wolontariuszami fundacji Wsparcie na Starcie przekonuje, że biust nie musi być powodem fizycznych dolegliwości, takich jak ból pleców, karku, wad postawy czy otarć lub odparzeń ani powodem problemów natury emocjonalnej objawiających się kompleksami, niską samooceną, wycofaniem, problemami z nawiązaniem i podtrzymywaniem relacji międzyludzkich oraz rezygnacją z aktywności fizycznej.

Szczególy dotyczące warsztatów będą podane poprzez Dziennik Elektroniczny.

O działalności Fundacji dowiesz się więcej na stronie www.wsparcienastarcie.edu.pl oraz  z aktualną, już 8. edycją kampanii Dotykam=Wygrywam na www.dotykamwygrywam.pl.

Autor: Fundacja Wsparcie na Starcie   
Poprawiony: piątek, 18 października 2019 20:58
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.