RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

NIE ŻYJE GUSTAWA PATRO PDF Drukuj Email
środa, 13 listopada 2019 00:00

logo lo

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi
i są takie osoby, na myśl o których zasypie nas lawina wspomnień.

Pani
dr Gustawa Patro

była pracownikiem Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu w latach 1969 - 1983 .
Na stałe zapisała się na kartach historii naszej szkoły, jako pracownik ale i społecznik.

Za swoje osiągnięcia w popularyzacji historii i etnografii regionu Pałuk była wielokrotnie nagradzana i odznaczana odznaczeniami państwowymi. Jednak dla wielu z nas była po prostu naszą Panią Gucią pełną miłości do ludzi i miejsca, w którym żyła. W charakterystycznym słomkowym kapeluszu na głowie, nobliwa, starsza Pani, z nieodłącznymi dwiema laseczkami pomagającymi jej w poruszaniu się. Pomimo emerytury wielokrotnie pojawiała się w murach Alma Mater, zawsze pełna uroku, optymizmu, którym nas zarażała. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawała otuchy i sprawiała, że dzień stawał się lepszy. Zawsze pełna energii, którą zawstydzała nas na każdym kroku. I taką Ją mamy w pamięci.

Wszystko to sprawia, że dzisiaj jest nam naprawdę trudno pożegnać Panią Gustawę. Jej odejście napełnia nas żalem i smutkiem. Wisława Szymborska pisała: "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci". Dlatego obiecujemy, że pamięć o Pani trwać będzie w naszych sercach. Będziemy pielęgnować oraz przekazywać pamięć o Pani kolejnym pokoleniom młodych wągrowczan.

Dziękuję wszystkim, za towarzyszenie Pani Gustawie w Jej ostatniej drodze.
Cześć Jej pamięci!

PatroGustawa

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 20:47
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.