RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

42. MIĘDZYNARODOWY LISTOPAD POETYCKI NA ZIEMI WĄGROWIECKIEJ PDF Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2019 00:00

logo_lo

8 listopada 2019 r. w godzinach od 9.30 do 12.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu miała miejsce inauguracja 42. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej.

Licznie zebranych gości powitał Maciej Patelski ? dyrektor I LO oraz Małgorzata Osuch - Przewodnicząca Rady Powiatu. Uroczystego otwarcia inauguracji dokonał Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc. Poetyckie spotkanie w I LO poprowadził Sebastian Chosiński - nauczyciel, pisarz, sekretarz Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego. Walory naszego powiatu, w prezentacji multimedialnej, przedstawił Sekretarz Powiatu Wągrowieckiego Radosław Kubisz. Zbigniew Gordziej - Prezes Zarządu Związku Literatów Polskich, Oddział w Poznaniu wygłosił okolicznościowe przemówienie. Nie zabrakło poetyckiej promocji najważniejszych tego dnia gości z poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich. A byli to: Anna Andrych, Zbigniew Gordziej, Zdzisława Jaskulska-Kaczmarek, Irina Malińska, Franciszek Haber, Seifu Gebru oraz Jerzy Beniamin Zimny.

W czasie uroczystości nastąpiło także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu recytatorskiego pt. ?Twórczość poetów Ziemi Wągrowieckiej", zorganizowanego przez Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu. Zwieńczeniem inauguracji był wspaniały koncert poetycko-muzyczny przygotowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej i I Liceum Ogólnokształcące, z udziałem Grupy Sekret Franciszka z Karolem Krusiem na czele.

Patronat nad 42. Międzynarodowym Listopadem Poetyckim na Ziemi Wągrowieckiej objęli: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Burmistrz Miasta Wągrowca Jarosław Berendt oraz Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak. Organizatorzy to Związek Literatów Polskich, Oddział w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Inicjatorką poetyckiej uczty była Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, poetka Małgorzata Osuch. Piątkowe wydarzenie było doskonałą sposobnością, by zaprezentować, przygotowany specjalnie na tę okazję, Informator Okolicznościowy "CZAS POEZJI NA ZIEMI WĄGROWIECKIEJ" autorstwa właśnie Małgorzaty Osuch. Wznowiono również wydanie "Wierszy" Carla Hermanna Bussego (do części nakładu dodana została płyta CD Grupy Sekret Franciszka "Wyśnione obrazy"), które powstało dzięki wspólnej pracy Danuty Chosińskiej, Sebastiana Chosińskiego i Karola Krusia.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: ?Głos Wągrowiecki", ?Tygodnik Wągrowiecki", naszemiasto.pl, Portal WRC, Wasze Radio FM i Okno na Wągrowiec.

Po inauguracji odbyły się spotkania autorskie i warsztaty poetyckie w następujących miejscach:
- Jerzy Beniamin Zimny: I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
- Zdzisława Jaskulska Kaczmarek: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu
- Anna Andrych: Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy
- Zbigniew Gordziej: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie
- Irina Malińska: Szkoła Podstawowa w Łeknie
- Franciszek Haber: Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu
- Seifu Gebru: Księgarnia Locum w Wągrowcu
- Dariusz Kozdęba: Księgarnia Muszyńscy w Wągrowcu.

Galeria >>>

ZLP

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 23:14
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.