Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2019 00:00

logo lo

Olimpiady i konkursy

  1. M. Zych (3b) finalista Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Pan Tadeusz" – Leszno (26-10-2018).
  2. Olimpiada Ekologiczna Subregionu Pilskiego, szczebel powiatowy: 1 miejsce – M. Kręcichwost (2c), 3 miejsce J. Cichy (1c), wyróżnienia: A. Kranc (1a), W. Kuszak (1c) (16-10-2018)
  3. B. Pilas - udział w konkursie pięknego czytania w języku niemieckim – Poznań (27-10-2018)
  4. Całoroczny udział młodzieży naszej szkoły w Wielkopolskich Mistrzostwach Debat Oksfordzkich
  5. Udział R. Winieckiego oraz M. Rusiewicza, uczniów z klasy 2a w Finale VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych – Piaseczno (09-12-2018).
  6. 12 uczniów z klasy 1a i 1d uczestniczyło w Olimpiadzie z Przedsiębiorczości (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu XII 2018)
  7. Udział M. Grunwalda, M. Łaseckiego, B. Włodarczyka (2a) w Okręgowym Etapie Olimpiady Statystycznej – Poznań (09-01-2019)
  8. Katarzyna Konwińska (1a) - III m. w XII Powiatowym Turnieju Recytatorskim „Między wierszami" – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu (II 2019)
  9. Udział drużyny w składzie: W. Łuczak, P. Szejner, J. Jakubiak, M. Kruszka, B. Włodarczyk w Maratonie Chemicznym – PWSZ Gniezno (II 2019)
  10. Udział uczniów klasy 2d w Konkursie Prawo Wyborcze – PKW (II 2019)
  11. Udział 13. uczniów w Olimpiadzie z Przedsiębiorczości – Uniwersytet Ekonomiczny Poznań (II 2019)
  12. Udział uczniów w całorocznej Szkolnej Lidze Historycznej
  13. Natalia Dudek (2b) - II m. w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej - Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA (IV 2019)
  14. Jakub Cichy (1c) – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta (XV edycja) (III 2019)
  15. Julia Dereżyńska (3b) – I m. , Mateusz Zych (3b) - III m. w V Powiatowym Konkursie Języków Obcych – j. rosyjski – ZS nr 2 w Wągrowcu (III 2019)
  16. Julia Wojciechowska (2b) – laureatka I Międzynarodowego Konkursu Artystycznego – Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA - Leszno (III 2019)
  17. Anna Sieroń – III m. w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie, Ojczyzno, ta kropla krwi wrzącej..." – ODN, UAM Poznań – (III 2019)
  18. Katarzyna Konwińska (1a), Jakub Tafelski (1b) – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR - Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych – (III 2019)
  19. Maciej Wołosz (1B) – II m., Mateusz Grunwald (2a) – IV m. w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom" – etap miejski – OSP Wągrowiec – (III 2019)
  20. Julia Błażejewska (2c), Weronika Wankowska (2c), Sylwia Wachowiak (2c), Patrycja Zielke (2c), Martyna Śróda (2c) – I m. w Powiatowym Konkursie „Szkoła wolna od używek" – SANEPID Wągrowiec – (IV 2019)
  21. Barbara Konowalska (2d) – II m. (laureatka) - w Konkursie Wiedzy o Europie Wschodniej, Syberii, Kaukazie i Azji Środkowej „Zostań Wschodoznawcą" VIII edycji – UAM Poznań (IV 2019)
  22. Natalia Adamska (2d), Franciszek Piekutowski (2b) – II m. w Powiecie w Konkursie z okazji 15-lecia obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej – Urząd Marszałkowski w Poznaniu (IV 2019)

Zawody sportowe

  1. Galus Paulina (2c) – 1 miejsce w rzucie oszczepem (rekord szkoły) – w Mistrzostwach Wielkopolski LZS juniorów młodszych (19-09-2018)
  2. W. Korbal (1b), A. Kolińska (2a), A. Komasińska (3a) - 1 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt (17-10-2018) –, awans do mistrzostw rejonu
  3. W ramach Mistrzostw Powiatu Wągrowieckiego w Szachach Drużynowych – (Szkoła Podstawowa Wapno) – drużyna w składzie A. Sydow (1c), Ł., Jankowski (2a), Ł. Patro (2a), J. Kaczanowski (3c) – wywalczyła awans do finału wielkopolskiego (18-10-2018)
  4. Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu w pływaniu dziewcząt i chłopców (24-10-2018). Dziewczęta – 1 miejsce i awans do mistrzostw wielkopolski; skład: S. Ajtner, S. Broniecka, K. Wojtecka, Z. Jaśkowiak, W. Karczewska, A. Włodarczyk. Chłopcy - 1 miejsce i awans do mistrzostw wielkopolski; skład: D. Broniecki, J. Kozłowski, S. Szczepaniak, D. Witkiewicz, B. Włodarczyk, Sz. Ziemianek
  5. Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców – Poznań (16-11-2018). ; dziewczęta – 3 miejsce; skład: S. Ajtner (2m – 50m styl grzbietowy), S. Broniecka (4m – 50m. styl dowolny), K. Wojtecka, Z. Jaśkowiak, W. Karczewska, A. Włodarczyk (2m – 50m. styl dowolny). Chłopcy - skład: D. Broniecki (4m – 50m styl klasyczny, J. Kozłowski, S. Szczepaniak, D. Witkiewicz, B. Włodarczyk, Sz. Ziemianek (5m – 50m styl grzbietowy)
  6. II miejsce w Finale Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Chłopców - OSiR Wągrowiec (20-11-2018). Opiekun: B. Maćkowiak; skład uczniów: K. Marzyński (1c), A. Wiertel (1c), K. Pawlak (1d), M. Grunwald (2a), M. Kruszka (2a), B. Włodarczyk (2a), M. Borowski(3a), L. Januchowski (3a), Ł. Szepielak (3a), M. Batura (3a), I. Drzazgowski (3b), A. Lochyński (3c)
  7. II miejsce w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Ręcznej Chłopców - Ostrów Wielkopolski (07-12-2018). Opiekun: B. Maćkowiak; skład uczniów: K. Marzyński (1c), A. Wiertel (1c), K. Pawlak (1d), M. Grunwald (2a), M. Kruszka (2a), B. Włodarczyk (2a), M. Borowski(3a), L. Januchowski (3a), Ł. Szepielak (3a), M. Batura (3a), I. Drzazgowski (3b), A. Lochyński (3c)
  8. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego w Koszykówce – I LO Wągrowiec. Skład uczniów: M. Kruszka, M. Borowski, L. Januchowski, Ł. Szepielak, M. Batura, I. Drzazgowski, P. Błażejewski, N. Wróblewski
  9. I m. drużyna dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt ZS Gołańcz (II 2019). Skład: O. Fabiszak, M. Kaczmarek, A. Kolińska, W. Korbal, A. Kranc, M. Kręzielewska, P. Laskowska, J. Rozmarynowska, J. Tomczak, K. Wojtecka
  10. II miejsce w Finale o Mistrzostwo Wielkopolski w Piłce Ręcznej Chłopców - OSiR Wągrowiec (19-12-2018). Zespół stanowili uczniowie (12) z klas: 1c, 1d, 2a, 3a, 3b, 3c
  11. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego w Koszykówce – I LO Wągrowiec. Skład drużyny: M. Kruszka, M. Borowski, L. Januchowski, Ł. Szepielak, M. Batura, I. Drzazgowski, P. Błażejewski, N. Wróblewski

Inne

 

Matura

W roku szkolnym 2018/2019 do egzaminu maturalnego w I LO przystąpiło 110 tegorocznych absolwentów.
Maturę w I terminie zdało 97 absolwentów - zdawalność 88,18%, (zdawalność w województwie dla wszystkich typów szkół 80,5%, dla liceów 85%).
Zdawalność w I LO po sesji poprawkowej 95,45% (zdawalność w województwie 90%).

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, w towarzystwie Przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzaty Osuch oraz Wicestarosty Michała Piechockiego i Członka Zarządu Powiatu Wągrowieckiego Roberta Woźniaka, nagrodził najlepszych maturzystów 2019 roku – tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wągrowieckiego. Zgodnie z uchwalonym 28 września 2011 roku powiatowym programem wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wągrowiecki, Zarząd Powiatu przyznał Nagrodę Starosty Wągrowieckiego dziesięciu najlepszym maturzystom.

W corocznym rankingu 10 najlepszych maturzystów w Powiecie Wągrowieckim, w tym roku wszyscy najlepsi są absolwentami naszego liceum. (Ranking najlepszych maturzystów ustalono na podstawie sumy wyników punktów procentowych z przedmiotów obowiązkowych).

Najlepsza okazała się Joanna Zmudzińska, która uzyskała w rankingu 559 punktów otrzymując tym samym Nagrodę Starosty Wągrowieckiego w wysokości 1500 zł.
Na drugim miejscu uplasowała się Julia Dereżyńska, uzyskując wynik 547 punktów i nagrodę w wysokości 1000 zł.
Trzecie miejsce w rankingu najlepszych maturzystów z wynikiem 545 punktów zajął Sebastian Szczepaniak, który otrzymał gratyfikację finansową w wysokości 700 złotych.

Na kolejnych miejscach uplasowali się:

  1. Mateusz Zych, uzyskując wynik 542 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,
  2. Andrzej Kapczyński z wynikiem 538 punktów i nagrodą w wysokości 500 zł,
  3. Beata Kołtoniak, uzyskując wynik 533 punkty i nagrodę w wysokości 500 zł,
  4. Jagoda Kuchcińska, uzyskując wynik 528 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,
  5. Małgorzata Roth i Oliwia Rożnowska (ex aequo), uzyskując wynik 524 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,
  6. Kacper Grochala, który uzyskał wynik 522 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł.

Galeria

Autor: Maciej Patelski, Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 21:07
 
Copyright © 2012-2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.