RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

SUKCES JULII PRZYBYLSKIEJ I BŁAŻEJA PILASA! PDF Drukuj Email
wtorek, 21 stycznia 2020 12:00

logo_lo

17 stycznia br. w Poznaniu odbyły się eliminacje VII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żydowskiej dla młodzieży szkolnej im. Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana "Piosenka może czas pokonać", którego organizatorami byli tradycyjnie Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Naszą szkołę reprezentowała Julia Przybylska /1Ds/, której na pianinie akompaniował Błażej Pilas /3B/.

Podczas dwóch tur przesłuchań zaprezentowało się pięćdziesięcioro wykonawców z całej Polski - od Torunia po Częstochowę, od Warszawy po... Wągrowiec. Oceniało ich znamienite jury, w którym zasiedli między innymi soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Mieli niezwykle trudny orzech do zgryzienia, ponieważ do finału mogło zakwalifikować się jedynie dziesięcioro wykonawców, a poziom był naprawdę bardzo wysoki. Najważniejsze jednak, że w finałowej "złotej dziesiątce" znaleźli się nasi uczniowie.

W eliminacjach Julia i Błażej zaprezentowali piękną pieśń - śpiewaną między innymi przez Magdę Umer - "Ucisz serce" (muzyka Zygmunt Konieczny, słowa Agnieszka Osiecka). Podczas finału, który odbędzie się w niedzielę 29 marca w Sali im. Lubrańskiego UAM (przy ulicy Wieniawskiego 1), zgodnie z regulaminem, przedstawią dwie kompozycje. Już dzisiaj wszystkich chętnych, którzy zechcą wspierać i oklaskiwać Julię i Błażeja - zapraszamy do Poznania.

Autor: Sebastian Chosiński   
Poprawiony: poniedziałek, 20 stycznia 2020 22:46
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.