ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

RANKING PERSPEKTYW

brazowe-liceum-2020

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

KLASA 2B MATEMATYCZNO?GEOGRAFICZNA NA WYDZIALE EKONOMICZNO-SPOŁECZNYM UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU PDF Drukuj Email
środa, 04 marca 2020 01:00

logo_lo

W ramach ?Dnia Współpracy", 12 lutego br., udaliśmy się wraz z panią prof. Małgorzatą Drop oraz prof. Szymonem Woźniakiem na Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Po uroczystym powitaniu wszystkich uczestników przez Dziekana WSE prof. dr hab. Walentego Pocztę, w Collegium Maximum rozpoczęła się sesja wykładowa. Pierwszy wykład, który zaprezentował prof. UPP dr hab. Arkadiusz Sadowski, dotyczył jakże aktualnego tematu funkcjonowania Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się m.in. jakie zadania realizują poszczególne organy Wspólnoty. Następnie prof. UPP dr hab. Wawrzyniec Czubak, podczas wykładu "Studiujesz - praktykuj i rozwijaj kompetencje zawodowe", opowiedział o możliwościach pracy w czasie studiów. W między czasie pięcioro uczniów: Julia Konieczna, Weronika Magdziarz, Dawid Czajkowski, Jakub Ksycki oraz Maciej Wołosz wzięło udział w quizie ekonomicznym. Warto zaznaczyć, że szóste miejsce zajął Jakub Ksycki. Jest to powód do dumy, bowiem w zadaniach udział wzięło ponad 160 uczniów z różnych szkół Wielkopolski. Na zakończenie uczestniczyliśmy w warsztacie prowadzonym przez Panią mgr inż. Paulinę Wizę "Polacy w świecie zakupów w XXI wieku", podczas którego poznaliśmy zarówno współczesne jak i przyszłe trendy zakupowe. Po zajęciach zostaliśmy zaproszeni do stołówki uniwersyteckiej na obiad.
Wizyty młodzieży na WES UPP odbywają się cyklicznie i są realizowane w ramach umowy o współpracy podpisanej między Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu .
Serdecznie dziękujemy Pani dr Katarzynie Mydlarz za życzliwe przyjęcie i opiekę podczas pobytu na Wydziale.

Zdjęcia: Wiktoria Korbal /2B/

Autor: Magdalena Trzcińska /2B/   
Poprawiony: czwartek, 05 marca 2020 00:02
 
Copyright © 2012-2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.