ZAKOŃCZENIE ROKU DLA MATURZYSTÓW - ROCZNIK 2017-2020 PDF Drukuj Email
niedziela, 26 kwietnia 2020 00:00

logo lo

"Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami" (Paulo Coelho) - tymi słowami 24 kwietnia 2020r. dyrektor ILO Maciej Patelski wraz z wicedyrektor Małgorzatą Dolatą rozpoczęli zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. Zakończenie nietypowe i na pewno zapisujące się w historii szkoły, bowiem on-line, za pośrednictwem aplikacji Meet.

End 2020 1

Pan dyrektor Maciej Patelski podkreślił „Opustoszały szkolne korytarze, ucichł na nich codzienny gwar. Czasowe zamknięcie szkół wymusiło zmianę sposobu nauczania i uczenia się oraz dostosowania się do nowej rzeczywistości. Po raz pierwszy żegnamy młodzież najstarszego rocznika bez zaproszonych gości, waszych rodziców, nauczycieli, uczniów młodszych roczników. Nie będzie uroczystego ślubowania ani przekazania sztandaru".

Pomimo tych wszystkich trudności uczniowie mogli ukończyć szkołę i tego dnia usłyszeć gratulacje a także życzenia związane z dorosłością. Dyrektor szkoły podziękował także nauczycielom za ich wytężoną pracę, poświęcenie i trud włożony w edukację, zwłaszcza na ostatniej prostej dla maturzystów. Były także podziękowania dla rodziców za wspieranie młodzieży, pracę na rzecz szkoły, życzliwość i każde dobre słowo podczas spotkań. Tego dnia także odczytano podziękowania i życzenia od Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

End 2020 3

Kolejnym etapem zakończenia było przedstawienie wyróżnionych uczniów.

Najwyższe wyniki za trzy lata nauki osiągnęli:
Patrycja Chojnacka /3B/ – średnia 5,33 i wzorowe zachowanie
Karolina Hoffa /3A/ – średnia 5,12 i wzorowe zachowanie
Aleksandra Dajema /3A/ – średnia 5,06 i wzorowe zachowanie
Martyna Muszyńska /3B/ – średnia 5,00 i wzorowe zachowanie
Natalia Dudek /3B/ – średnia 4,89 i bardzo dobre zachowanie

W/w otrzymują świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy i listy gratulacyjne dla rodziców:
Tarczę wzorowego ucznia otrzymują uczniowie, którzy na zakończenie danej klasy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 i co najmniej bardzo dobre zachowanie:
Złotą tarczę otrzymuje: Patrycja Chojnacka – średnia 5,25
Srebrną tarczę otrzymują: Karolina Hoffa – średnia 5,14 oraz Aleksandra Dajema – średnia 5,13
Brązową Tarczę otrzymuje: Anna Sieroń – średnia 5,00.

Na słowa uznania zasługują także uczniowie, którzy za okres 3 lat uzyskali średnią ocen od 4,5 do 4,74 oraz co najmniej bdb zachowanie:
Julianna Jakubiak /3A/ – średnia 4,63 i bardzo dobre zachowanie
Radosław Winiecki /3A/ – średnia 4,61 i wzorowe zachowanie
Patryk Patro /3A/ – średnia 4,56 i wzorowe zachowanie
Bartosz Włodarczyk /3A/ – średnia 4,53 i wzorowe zachowanie
Aleksandra Kolińska /3A/ – średnia 4,50 i wzorowe zachowanie
Julia Wojciechowska /3B/ – średnia 4,67 i bardzo dobre zachowanie
Martyna Walinciak /3B/ – średnia 4,50 i bardzo dobre zachowanie
Błażej Pilas /3B/ – średnia 4,70 i bardzo dobre zachowanie
Oliwia Fabiszak /3C/ – średnia 4,71 i bardzo dobre zachowanie
Sandra Broniecka /3C/ – średnia 4,53 i bardzo dobre zachowanie
Agnieszka Włodarczyk /3C/ – średnia 4,59 i bardzo dobre zachowanie
Anna Sieroń /3D/ – średnia 4,59 i wzorowe zachowanie

W/w otrzymają nagrody książkowe, dyplomy i listy gratulacyjne dla rodziców.

Podziękowania należą się także członkom pocztu sztandarowego za reprezentowania szkoły na uroczystościach szkolnych i poza nią:
Karolina Hoffa /3A/Julianna Jakubiak /3A/Patrycja Chojnacka /3B/Anna Sieroń /3D/Bartosz Włodarczyk /3A/.
w/w otrzymują nagrody książkowe i podziękowania

Nagrody książkowe oraz dyplomy – podziękowania otrzymują uczniowie zaangażowani w:

Pracę samorządu uczniowskiego
Martyna Muszyńska /3B/ i Radosław Winiecki /3A/

Za pracę na rzecz radiowęzła szkolnego:
Radosław Winiecki /3A/Kacper Sturma /3C/

Za osiągane sukcesy i reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych:
Piotr Łabiak /3A/, Karolina Hoffa /3A/, Radosław Winiecki /3A/Łukasz Jankowski /3A/, Bartosz Włodarczyk /3A/, Maciej Kręcichwost /3C/ i Eliza Załęska /3D/.

Za osiągniecia sportowe:
Damian Broniecki /3A/Mateusz Grunwald /3A/Maksymilian Kruszka /3A/Szymon Ziemianek /3A/Sandra Broniecka /3C/Paulina Galus /3C/Agnieszka Włodarczyk /3C/Filip Lewandowski /3D/.

Za 100% frekwencję Kacper Sturma /3C/.

Po odczytaniu długiej listy z nazwiskami tych, którzy nieco wyraźniej zapisują się na kartach historii ILO, dyrektor skierował do wychowanków te oto słowa: „Trzy lata waszej pracy dziś owocują świadectwem ukończenia liceum na Klasztornej. Życzę Wam sukcesów na nadchodzących egzaminach maturalnych, które dadzą Wam szansę na dalszą edukację, zgodną z waszymi zainteresowaniami i talentami. Niech dalsza nauka daje wam wiele satysfakcji i radości. A na czas wakacyjny życzę chwil odpoczynku i nabierania sił do dalszej pracy. Pamiętajcie jednak o zachowaniu ostrożności. Przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa, aby ustrzec się przed zakażeniem wirusem"

W ostatniej części głos zabrały wychowawczynie klas maturalnych: p. prof. Ewa Narodowiec, p. prof. Karina Jazgar, p. prof. Jolanta Radziątkowska, p. prof. Joanna Szymkowiak. W imieniu uczniów przemawiała była Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Martyna Muszyńska

Należy dodać, że w zakończeniu on-line wzięli udział niemal wszyscy absolwenci.

„Ale to już było i nie wróci więcej (...)
znikło gdzieś za nami..."

End 2020 2

Autor: Małgorzata Dolata