ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" PDF Drukuj Email
niedziela, 13 września 2020 23:00

Tradycyjnie, gdyż już po raz czwarty w murach I Liceum Ogólnokształcącego, odbyło się Narodowe Czytanie.

Z racji panującej epidemii, a tym samym wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, nie mogliśmy spotkać się w dużej grupie. Stąd też Narodowe Czytanie odbyło w dniach 09 i 10 września. Fragmenty „Balladyny" czytali chętni uczniowie z 8. klas (3 klasy pierwsze i starsze klasy, które w zeszłym roku nie wzięły udziału w czytaniu NOWELI POLSKCICH).

Na wyznaczonej godzinie lekcyjnej spotykały się dwie klasy, które w obecności nauczycieli przedstawiały swoją interpretację utworu. Klasa 2An i 1D odczytały scenę 1 aktu I. Poznaliśmy głównych bohaterów dramatu, a następnie przenieśliśmy się do chaty ubogiej wdowy. Klasa 2C i 3D przedstawiły scenę zamordowania Aliny. Kolejna scena opowiedziała nam o wizycie Balladyny u Pustelnika, gdzie główna bohaterka poprosiła o wyleczenie rany na czole. Klasa 1E i 2Dn przeczytały scenę 1 aktu IV, gdzie Balladyna wyrzekła się swojego pochodzenia, a tym samym matki. Kolejna scena przedstawiła kulisy wizyty Kirkora u Pustelnika - poznaliśmy historię zaginięcia korony Popielów. Klasa 1A i 3B zakończyła opowieść, odczytując ostatnią scenę dramatu. Dowiedzieliśmy się jakie wyroki wydała królowa Balladyna i jak zakończyła swoje rządy.

Na każdej godzinie towarzyszyła uczniom p. Anita Różak. Nie zabrakło p. dyrektora Macieja Patelskiego, który odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy (prezydent sprawuje patronat nad ową akcją). Czytał także wicedyrektor Szymon Woźniak i polonistka Małgorzata Dolata. Nad przebiegiem i organizacją czuwały: p. Anita Różak, p. Małgorzata Dolata, p. Małgorzata Wojnowska.

Klasa 1A: Kluszczyński Bartosz, Orłowski Wojciech, Nowak Weronika, Słoma Bartosz, Gapiński Kacper, Jagi Hubert, Rybacka Kinga, Krysztofiak Ewa, Koza Mikołaj, Malak Łukasz, Konieczna Margarita, Borowski Mikołaj, Łatka Wiktoria, Kasperek Filip;

Klasa 1D: Serwatka Jakub, Sielewicz Anna, Surdyk Maciej, Zych Katarzyna;

Klasa 1E: Andrzejewska Natalia, Baum Ingrid, Białek Anna, Bresz Martyna, Chmielewska Amelia, Cieszyńska Jagoda, Czerwińska Wiktoria, Dembska Oliwia, Klawiński Alan, Kowalska Zuzanna, Krzymińska Oliwia, Kwiatkowska Anita, Łęga Maja, Piotrowski Bruno, Rosala Ioan, Sturma Amelia, Styczyński Tomasz, Szmania Marta, Truszkowska Oliwia, Włodarczyk Maja;

Klasa 2C: Zmudzińska Katarzyna, Zmudzińska Zuzanna, Wojtych Natalia, Agaciński Filip;

Klasa 2An: Mumot Julia, Januchowska Julianna, Piwoński Michał, Łatka Michał, Patelska Hanna, Niespodziana Joanna;

Klasa 2Dn: Kończal Miłosz, Krysztofiak Olivier, Wieczorkowska Oliwia, Tews Gabriela, Piotrowski Maksymilian, Kamińska Kinga, Tomczak Dawid, Trafas Paulina, Purulak Przemysław, Kasperkowiak Bartosz;

Klasa 3D: Żętkowska Dominika, Woźniak Maja, Wierzbicki Paweł, Ziewiec Piotr, Wawrzyniak Matylda, Wronkowska Zuzanna, Jaskólska Natalia.

NC 2020 01

Foto: Anita Różak, Małgorzata Dolata. Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Małgorzata Dolata   
Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 13:15
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.