środa,,

Najnowsza galeria

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 PDF Drukuj Email
niedziela, 05 września 2021 00:00

logo_lo_w

1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Czas wakacji minął bardzo szybko. Prowadzący uroczystość Katarzyna Zych i Jakub Serwatka przypomnieli wszystkim zebranym, że 1 września to nie tylko data rozpoczęcia roku szkolnego ale dzień kiedy w 1939 rozpoczęła się, trwająca 6 lat, II wojna światowa. Uczniowie nie usłyszeli pierwszego dzwonka a huk spadających bomb. Społeczność szkolna uczciła pamięć poległych minutą ciszy.

Następnie przyszedł czas na powitanie przybyłych gości: Starosty Powiatu Wągrowieckiego Pana Tomasza Kranca, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Magdaleny Piotrowskiej, Dyrektora szkoły Pana Macieja Patelskiego, Wicedyrektora Pana Szymona Woźniaka a także Grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz zebranych uczniów.

Po przemówieniach nastapiło pasowanie pierwszoklasistów. Zostali ONI przyjęci do grona Klasztorniaków!

Kolejny punkt programu to wręczenie stypendiów Starosty Wągrowieckiego. Stypendium za wybitne wyniki w nauce osiągnięte w II semestrze roku szkolnego 2020/2021 otrzymali:
Maja Włodarczyk ze średnią ocen 5,25,
Michał Łatka ze średnią 5,15,
Mateusz Walkowiak ze średnią 5,07,
Joanna Gapińska ze średnią 5,07,
Michalina Wełnicka, Łukasz Chojnacki, Aleksandra Woźniak, Natalia Andrzejewska oraz Bartosz Kasperkowiak ze średnią ocen 5,00.
Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymała Emilia Lehmann, która zajęła I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej o "Złoty Laur", a także zajęła III miejsce w II edycji online Polonijnego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "PIOSENKA DOBRA NA WSZYSTKO.".
Stypendium za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2020/2021 otrzymała Zuzanna Ślipek, która zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów, III miejsce w klasyfikacji sinclaira dziewcząt, I miejsce w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorek i Juniorów do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów oraz zajęła I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w podnoszeniu ciężarów od lat 15 i 17. Nagrody wręczyli Dyrektor szkoły i Starosta Wągrowiecki.

Tradycją szkoły jest rywalizacja klas o Puchar Dyrektora. Puchar ten jest przechodni i w tym roku trafił do tegorocznej klasy 2C. Został wręczony przez Pana dyrektora oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Piotrowską. Klasa otrzymała także nagrodę finansową w wysokości 300 zł, ufundowaną przez Radę Rodziców.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę 2D. Uczniowie tej klasy, pod przewodnictwem Anny Sielewicz, godnie powitali nowy rok szkolny.

Pozostaje życzyć Wszystkim SPOKOJNEGO I UDANEGO ROKU!!!

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii (kliknij). Foto: Piotr Seemann

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: niedziela, 05 września 2021 10:55
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.