środa,,

Najnowsza galeria

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

PRZYSTAŃ W SIECI PDF Drukuj Email
wtorek, 07 września 2021 00:00

logo_lo_w

W minionym roku szkolnym w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu realizowany był projekt edukacyjny „Przystań w sieci".

Powstał on z inicjatywy Facebooka, Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz UNICEF Polska i adresowany był do nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku od 13 roku życia, a także do samej młodzieży poszukującej informacji oraz rozwiązań dotyczących odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci oraz krytycznego podejścia do zamieszczanych treści.

W ramach projektu udostępniono wszystkim uczestniczącym w nim nauczycielom specjalnie zaprojektowaną platformę e-learningową, dzięki której mogli poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z bezpieczeństwem online. Na platformie znajdowały się kursy e-learningowe, stworzone zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Kursy dla uczniów dostosowane były do konkretnych grup wiekowych. Projekt został zainaugurowany 20 października 2020 r. i był on realizowany przez cały bieżący rok szkolny.

Realizowany w naszej szkole projekt „Przystań w sieci" wpisywał się w cele polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/2021, których jednym z priorytetów było „wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość i bezpieczne oraz efektywne korzystanie z narzędzi cyfrowych". Projekt był objęty Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów.

Za zaangażowanie w udział w projekcie oraz przedstawienie sprawozdania z działań szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu.

 Przystan w sieci dyplom 21

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: wtorek, 07 września 2021 14:38
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.