WYCIECZKA DO INTERAKTYWNEGO CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA SKODA AUTO LAB W POZNANIU PDF Drukuj Email
niedziela, 24 października 2021 21:18

logo_lo_w

Dnia 15.10.2021 br. odbyła się wycieczka edukacyjna dla klasy 1c i 1e do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Poznaniu.

Po odbyciu 2 pierwszych godzin lekcyjnych, zebraliśmy się przed budynkiem naszej szkoły. Po sprawnym meldunku udaliśmy się pod opieką prof. Natalii Karczewskiej, prof. Moniki Jankowskiej oraz prof. Doroty Kreskowiak w stronę parkingu, gdzie czekał na nas autobus. Po wejściu do pojazdu zajęliśmy swoje miejsca po czym pani prof. Monika Jankowska odczytała listę uczniów i upewniła się czy na pewno wszyscy są obecni. Po tej procedurze byliśmy gotowi aby wyruszyć w stronę Poznania. Podróż minęła błyskawicznie i zanim się obejrzeliśmy byliśmy na miejscu. Gdy dotarliśmy do celu, wysiadłszy z autobusu, ruszyliśmy zwartą grupą w stronę budynku. Po wejściu czekały na nas różne atrakcje. Aby zachować odpowiednie zasady sanitarne wyposażyliśmy się w jednorazowe rękawiczki oraz maseczki ochronne. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i otrzymaliśmy bilety wstępu.

Po wejściu przez bramki spotkaliśmy się z animatorami, którzy dokładnie wyjaśnili nam zasady pobytu w budynku, po czym ruszyliśmy do kolejno wyznaczonych stanowisk. Rozmawialiśmy o bezpiecznej jeździe rowerem oraz o odpowiednim jego wyposażeniu, widzieliśmy wiele krótkich filmików instruktażowych, mogliśmy przekonać się, że szybka jazda i brak rozwagi jest naprawdę niebezpieczna, odbyliśmy krótkie szkolenie z pierwszej pomocy oraz poznaliśmy wiele innych rzeczy, które uświadomiły nam, że bezpieczeństwo powinniśmy zawsze stawiać na pierwszym miejscu. Na każdym kroku mogliśmy dowiedzieć się czegoś wartościowego, ale także popisać się własną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Gdy już obeszliśmy wszystkie zaplanowane strefy, mieliśmy trochę czasu dla siebie. Na końcu na odważnych czekał symulator dachowania. To był dzień niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wizyty w ICB Skoda. >>>

Autor: Sandra Kordońska /1E/