UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA SZKOLNEJ SALI GIMNASTYCZNEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 04 listopada 2021 21:45

logo_lo_w

W piątek 29 października wybitny absolwent i sportowiec - Zbigniew Orywał wraz z małżonką odwiedził I Liceum Ogólnokształcące na Klasztornej. Najpierw w sali audytoryjnej spotkał się z uczniami szkoły.

Najważniejszym punktem wizyty była jednak uroczystość nadania szkolnej sali gimnastycznej imienia Zbigniewa Orywała. W uroczystości uczestniczyli m. in. Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Agnieszka Grzechowiak, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch, Wicestarosta Michał Piechocki, Zastępca Burmistrza Miasta Wągrowca Remigiusz Priebe, Zastępca Wójta Gminy Wągrowiec Jerzy Łukaszczyk, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Springer, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego Maciej TomczakPrezes Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego Danuta Chosińska, byli dyrektorzy szkoły Stanisław Zajączek i Cezary Szypulski, Przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Piotrowska, emerytowani nauczyciele wychowania fizycznego z I LO: Zyta Hoffa i Katarzyna Michalska oraz młodzież liceum. Na uroczystości nie mogło również zabraknąć wągrowieckich mediów.

Gości powitał dyrektor I LO Maciej Patelski. Zaproszeni goście składając wyrazy szacunku i uznania dla osiągnięć wielkiego sportowca, przekazali na ręce Zbigniewa Orywała pamiątkowe listy, grawertony oraz kwiaty. Starosta przekazał ponadto upominki dla szkoły: zestaw piłek i książki do szkolnej biblioteki. Po uroczystości goście odbyli spacer po szkole, a na zakończenie spotkali się przy kawie.

Piątkowa uroczystość związana z nadaniem sali gimnastycznej imienia Zbigniewa Orywała oraz towarzyszące temu spotkanie z młodzieżą wpisuje się, a jednocześnie rozpoczyna obchody jubileuszowe 150–lecia istnienia dawnego Gimnazjum Królewskiego powstałego w 1872 r, a obecnie I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Należy zaznaczyć, że główne obchody jubileuszowe zaplanowane są na 18 czerwca 2022 r.

Foto: Piotr Seemann

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. >>>

Poprawiony: poniedziałek, 08 listopada 2021 22:37