KONKURS RECYTATORSKI „PRZESTRZENIE SŁOWA" PDF Drukuj Email
wtorek, 30 listopada 2021 22:12

VI Konkurs Recytatorski organizowany przez Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego oraz I LO w Wągrowcu w tym roku odbył się pod hasłem "PRZESTRZENIE SŁOWA. Wiersze poetów związanych dawniej i dziś z I LO w Wągrowcu". Uczestniczący w nim recytatorzy, konkurujący w dwóch kategoriach wiekowych – uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół średnich – przedstawili po dwa wiersze.

Laureaci w kategorii uczniów szkół podstawowych:
I miejsce – EWA BIGOS ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu;
II miejsce – KATARZYNA KAMIŃSKA ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu;
III miejsce – GABRIELA MARZEC ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie.

Laureaci w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – DAWID WALASZCZYK z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu;
II miejsce – WIKTORIA PRZESŁAWSKA również z I LO w Wągrowcu;
III miejsce – MARIA SERWATKA z I LO im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

Laureaci zaprezentowali się podczas Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Zadanie współfinansowane przez Powiat Wągrowiecki.

Foto: Anita Różak

Autor: Danuta Chosińska