SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY PDF Drukuj Email
wtorek, 29 stycznia 2013 01:00

kurtyna_100We wtorek 29 stycznia 2013r. już po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny teatru Kurtyna z Krakowa. Również tym razem był sfinansowany przez Biuro Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

Spektakl "Niebezpieczna gra" pokazuje mechanizm rozprowadzania narkotyków w szkole i czerpania z tego tytułu korzyści finansowych przez dilerów. Opowiada historię Michała, który bez skrupułów naraża młodych ludzi na problemy zdrowotne, sprzedając im narkotyki. Bezwzględnie egzekwuje "kasę" od uzależnionych dłużników. Pewnego dnia do szpitala w ciężkim stanie zagrażającym życiu trafia Krzysiek - jeden z uczniów, "klient" Michała...

Po spektaklu odbyła się krótka prelekcja na temat mechanizmów uzależniania, sposobów działania dilerów oraz niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków.

Autor: Małgorzata Drop
Poprawiony: niedziela, 24 marca 2013 16:10