sobota,,

W BIEGU PO CHEMIĘ, CZYLI KLASZTORNIACY NA II MARATONIE CHEMICZNYM W GNIEŹNIE PDF Drukuj Email
piątek, 08 lutego 2013 01:00

pwsz_100Biol-chemy nie zawodzą, udowodniły to kolejny raz! 7 lutego uczniowie naszej szkoły:Aleksandra Kręzielewska, Tomasz Pajczyk, Hubert Kuźma, Wiktoria Suty, Magdalena Kaczorowska, Kamila Fajkiel, Joanna Maziarczyk i Mateusz Polimirski wystartowali w II Maratonie Chemicznym organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Gnieźnie. Klasztorniacy przez 195 minut zmagali się z 42 zadaniami opierającymi się nie tylko na książkowej wiedzy chemicznej, ale także na zastosowaniu chemii w życiu codziennym.

Na konkurs przybyło ok.120 uczniów z ościennych miejscowości, m.in. z Wrześni, Słupcy, Mogilna, ale to właśnie Klasztornianka ? Wiktoria Suty zdobyła pierwsze miejsce! Laur dla naszej szkoły zdobyła także Joanna Maziarczyk, która znalazła się wśród osób wyróżnionych. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Niezawodną opiekunką młodych chemików była pani profesor Cecylia Bojanowska.

Poprawiony: niedziela, 24 marca 2013 15:50