WARSZTATY NA WYDZIALE NAUK GEOGRAFICZNYCH I GEOLOGICZNYCH UAM PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 11:00

uam_100

W środę, 10 kwietnia uczniowie klasy 1B oraz grupy geograficznej z klasy 2B uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zorganizowanych w ramach XV Festiwalu Nauki i Sztuki. Podczas zajęć prowadzonych zarówno przez studentów jak i pracowników naukowych, młodzież mogła odbyć wirtualną wycieczkę geologiczną ?W 60 minut dookoła Polski", poznać zasady oceniania wieku względnego skał oraz pobrać i zbadać pod mikroskopem próbkę gleby. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak zajęcia terenowe, podczas których uczniowie nauczyli się obsługi profesjonalnego sprzętu GPS, a następnie wytyczając współrzędne geograficzne odbyli krótką wycieczkę po Kampusie Morasko. Na zakończenie młodzież wzięła udział w konkursie ?Jaka to melodia", który różnił się jednak od tego, który znamy z telewizji. Uczniowie nie tylko musieli rozpoznać utwór, ale także podać wykonawcę i zaznaczyć na mapie konturowej świata kraj, z którego artysta pochodzi. Oprócz rywalizacji, była to przede wszystkim dobra zabawa.

Wyjazd został zorganizowany przez pana prof. Sz.Woźniaka i panią prof. J.Okoniewską.

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2013 23:05