MACIEJ DĄBROWSKI LAUREATEM ?BIEGU PO INDEKS? PDF Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2013 11:00

pk_100

Maciej Dąbrowski z klasy 3A laureatem ?Biegu po indeks"- konkursu organizowanego przez Politechnikę Koszalińską.

Do udziału w tegorocznym konkursie zgłosiło się 578 uczniów z 34 szkół. Do finału XVII edycji konkursu ?Bieg po indeks" zakwalifikowało się 219 uczniów z 18 szkół. Na metę dobiegło 15 najlepszych. Celem konkursu jest pomoc w przygotowaniu do matury z zakresu matematyki, fizyki i informatyki. Konkurs prowadzony był w trzech etapach:

1. Uczniowie rozwiązywali zadania ćwiczeniowe, które w trzech edycjach pojawiały się na platformie e-learningowej,
2. Półfinał - uczniowie rozwiązywali na platformie e-learningowej 15 losowo wybranych zadań testowych,
3. Finał odbył się w Koszalinie i obejmował pracę pisemną z zakresu matematyki, fizyki, informatyki. Każdy uczestnik otrzymał 15 zadań, rozwiązywał tylko 5 wybranych przez siebie w ciągu 120 minut. (Maciek rozwiązywał 5 zadań z matematyki).

W finale brała udział również Klaudia Dobrogojska z klasy 3A.

Gratulujemy !!!!!!!

Autor: Kamilla Redosz