1 GRUDNIA ? ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS PDF Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2012 13:00

AIDS, HIV te z pozoru znane pojęcia często są przez nas nierozumiane, a posługiwanie się stereotypami nie pomaga w budowaniu jedności w społeczeństwie. Już po raz kolejny Klasztorniacy zostali zaproszeni przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wągrowcu do poszerzania swojej wiedzy na temat HIV i AIDS. Działania te mają na celu zwiększać świadomość młodych ludzi, skłaniać do tolerancji, a także do poruszania trudnych tematów wśród rówieśników.

Jednym z przedsięwzięć było szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Zdrowia. Certyfikaty wręczono 33 Młodzieżowym Liderom Zdrowia ze szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu, którzy poprzez ?edukację rówieśniczą? będą przekazywać wiedzę o HIV/AIDS. Uczennice naszej szkoły Kinga Piechowiak, Olga Krystkowiak, Monika Kaczorowska i Martyna Wieczorek otrzymały wyróżnienie za scenariusz ?Obchodów Światowego Dnia AIDS w naszej szkole?. To właśnie za sprawą dziewczyn na korytarzach pojawiły się plakaty informujące nas m.in. o sposobach zarażenia się wirusem HIV.

3 grudnia nastąpiło również rozstrzygnięcie V edycji konkursu ?Młodość kontra HIV?, który także był skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej, która miała zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się tematyką HIV/AIDS, poprzez zobrazowanie zagadnień z zakresu profilaktyki. I miejsce w powiecie zdobyła uczennica klasy 3c ? Joanna Maziarczyk.

Uczniowie I LO co roku wiodą prym w wielu konkursach o tematyce prozdrowotnej. Bądźmy dumni z tego, że wśród nas są społecznicy, dla których losy naszego świata nie są obojętne i czynią oni co w ich mocy, aby zbudować młode, świadome, tolerancyjne społeczeństwo.

Autor: Joanna Maziarczyk
Poprawiony: sobota, 31 sierpnia 2013 08:21