sobota,,

MŁODZI, UZDOLNIENI PDF Drukuj Email
piątek, 26 kwietnia 2013 14:00

Marta Jastrząbek jest uczennicą klasy 1b, piastuje w naszej szkole urząd zastępcy przewodniczącego RSU. W wolnym czasie oddaje się swojej pasji- muzyce. Jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli, ale najwięcej satysfakcji sprawia jej śpiew. Marta najchętniej sięga po ambitne utwory wokalne uznanych wokalistów takich jak: Ewa Demarczyk, Justyna Steczkowska, Kalina Jędrusik, Grażyna Łobaszewska czy Krystyna Prońko, a ulubionymi twórcami tekstów są: Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora. Ich piosenki, jak zaznacza Marta, mają ponadczasową wartość i wymagają od wykonawcy pomysłu na własną interpretację. W bieżącym roku szkolnym Marta reprezentowała naszą szkołę na konkursach ogólnopolskich. W listopadzie zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu' "Piosenka jest dobra na wszystko", który odbywał sie w Warszawie. Była to także doskonała okazja do spotkania i wysłuchania cennych uwag jurorów- Danuty Błażejczyk i Zofii Kucówny. Zaprezentowała się tam w piosence "Ballada jarzynowa" i 'Nie budźcie mnie". W marcu była finalistką X Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmową i Musicalową "Szlagier 2013". Rok wcześniej na tym konkursie Marta wyśpiewała I miejsce. W Bydgoszczy organizatorzy zaprosili gościa specjalnego- Olgę Bończyk, która spotkała się z wszystkimi finalistami na warsztatach wokalnych, gdzie przygotowali piosenki do wspólnego wykonania. W kwietniu Marta pojechała na XIII Ogólnopolską Inwentaryzację Młodych Talentów Estrady PIRAMIDA 2013 w Budzyniu, a w najbliższej przyszłości jeszcze dwa konkursy wokalne...

Marta zdobywa również nowe doświadczenia muzyczne będąc wokalistką, z Kasią Gapińską, w nowej, wągrowieckiej formacji muzycznej - ŁÓDŹ PODWODNA.

Poprawiony: sobota, 31 sierpnia 2013 09:16