WYMIANA MŁODZIEŻY WĄGROWIEC ? LÜNEBURG 2010 PDF Drukuj Email
piątek, 15 października 2010 13:00

W dniach 4-9.10.2010 kolejna grupa młodzieży naszej szkoły wyjechała do Lüneburga w Niemczech w ramach wymiany z tamtejszą szkołą (Realschule Oedeme). Tak jak podczas poprzednich pobytów zwiedzaliśmy piękne miasto Lüneburg, mieliśmy wspólne zajęcia w szkole (lekcje oraz zajęcia sportowe). Gospodarze zabrali nas na wycieczkę do Hamburga gdzie zwiedziliśmy dzielnicę spichrzów, port oraz obejrzeliśmy seans w planetarium. Mieliśmy także okazję pojeździć na łyżwach w Adendorfie oraz zobaczyć niesamowite urządzenie hydrotechniczne - tzw. windę dla statków. Nie obyło się niestety bez pewnych nieporozumień i problemów. Chociaż, tak właściwie stworzyły one okazją do nauki sztuki negocjacji, bycia gotowym do kompromisów, a co najważniejsze do praktycznej nauki języka obcego. Czyli, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Teraz czas na rewizytę, grupa niemiecka odwiedzi naszą szkołę pod koniec maja 2011 roku. My przygotujemy się lepiej.

Lineburg2010

Poprawiony: niedziela, 15 września 2013 13:18