wtorek,,

MAM HAKA NA RAKA PDF Drukuj Email
wtorek, 08 lutego 2011 13:00

?Mam Haka Na Raka",to ogólnopolski program edukacyjny, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Jego istotą jest zaangażowanie młodych ludzi w tworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem uczniów, zaangażowanych w program ?Mam Haka na Raka", jest propagowanie postaw prozdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Dzięki realizowanym akcjom, młodzi ludzie chcą realnie wpłynąć na nastawienie Polaków wobec chorób nowotworowych. Młodzież pragnie przyczynić się do tego, że dorośli przestaną uciekać od problemu i podejmą próbę zapobiegania chorobom, stosując odpowiednią profilaktykę.

Mam haka na raka

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, (przedstawiciele klasy IC), pod opieką pani prof. Jolanty Radziątkowskiej, zdecydowała się wziąć udział w kampanii ?Mam Haka Na Raka". To właśnie Paulina Depta, Joanna Maziarczyk, Jagoda Rogalska i Magdalena Zborowska wraz z Mateuszem Cieśnikiem zorganizowali 26. stycznia 2011 roku w auli szkoły spotkanie ze specjalistą chirurgiem onkologiem - Michałem Dolatą. Uczniowie klas biologiczno-chemicznych, podczas dwugodzinnego wykładu, mogli dowiedzieć się wielu istotnych faktów dotyczących nowotworów, a po zakończonej prelekcji uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Młodzi ?hakowicze" postanowili przekazać zdobytą wiedzę uczniom ze Szkół Podstawowych nr 3 i nr 4 oraz Gimnazjum nr 1, przedstawiając im prezentację multimedialną połączoną z quizem i krótkim wykładem.

Jednym z dość szczególnych elementów kampanii ?Mam Haka Na Raka" jest zbiórka maskotek, w którą włączyły się przedszkola oraz szkoły z Wągrowca. Ogromna ilość ?pluszaków" zostanie przekazana dzieciom z chorobami nowotworowymi. Uśmiech na ich twarzach jest naszym największym sukcesem.

Poprawiony: niedziela, 15 września 2013 13:34