DZIEŃ WALKI Z NIETOLERANCJĄ RASOWĄ PDF Drukuj Email
sobota, 26 marca 2011 13:00

Dnia 25. marca 2011 roku, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się spotkanie z czarnoskórym piłkarzem Nielby Wągrowiec Abrahamem Loligą w ramach ustanowionego przez ONZ na dzień 21. marca Dnia Walki z Nietolerancją Rasową. Spotkanie zostało przygotowane przez GAN Wągrowiec - komórkę Stowarzyszenia ?Nigdy Więcej" i Samorząd Uczniowski. Pomysłodawcą akcji był Jakub Grzeszczyk, członek w/w organizacji.

Dzień walki z nietolerancją rasową

To, o czym mówił Abraham - m.in. o swoich początkach gry w piłkę, przyjeździe do Polski, o nietolerancji i jej powodach cieszyło się zainteresowaniem uczniów. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się 7-miesięczny synek Abrahama, siedzący mu na kolanach, który po spotkaniu był bardo oblegany przez uczennice I LO.

Na koniec Abraham odwiedził dyrektora, któremu wręczył szalik wągrowieckiej Nielby. W środę 30. marca na treningu piłkarz otrzymał od Stowarzyszenia ?Nigdy Więcej" koszulkę z logo akcji ?Wykopmy Rasizm ze Stadionów". Stowarzyszenie nie wyklucza stałej współpracy z liceum przy Klasztornej oraz z Samorządem Uczniowskim.

Jeśli pojawiłyby się jakieś pytania lub wątpliwości, prosimy kierować je na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Poprawiony: niedziela, 15 września 2013 13:35