wtorek,,

PIELGRZYMKA ORAZ WYCIECZKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY I OŚWIĘCIMIA PDF Drukuj Email
niedziela, 10 kwietnia 2011 13:00

Dnia 28.03.2011r. odbyła się pielgrzymka maturzystów do Częstochowy. Uczestniczyło w niej 32 uczniów wraz z opiekunami - prof. Cecylią Bojanowską, prof. Jolantą Okoniewską i ks. Adamem Sarbinowskim. Pobyt na Jasnej Górze rozpoczął się konferencją dla wszystkich uczestników archidiecezjalnej pielgrzymki. Po tym spotkaniu odbyła się msza święta pod przewodnictwem biskupa Polaka. Następnie wszyscy maturzyści wzięli udział w akcie zawierzenia, który odbył się w kaplicy Matki Bożej. Po modlitwie mieliśmy czas wolny. Całą pielgrzymkę zakończyła droga krzyżowa na wałach klasztoru na Jasnej Górze.

Tydzień później - 4.04.2011r. miał miejsce kolejny wyjazd maturzystów naszego liceum, tym razem pobyt w Częstochowie został połączony z wycieczką do Oświęcimia. Wcześnie rano o godzinie 6.00 uczniowie wraz z opiekunami prof. Jolantą Juraszek, prof. Małgorzatą Wojnowską, prof. Tomaszem Dolatą i prof. Cezarym Szypulskim uczestniczyli w odsłonięciu Cudownego Obrazu oraz mszy świętej. Po godzinnym odpoczynku i śniadaniu wyruszyli do Oświęcimia gdzie w trzech grupach zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Pobyt w tym miejscu wywarł ogromne wrażenie, szczególnie na osobach, które były tam po raz pierwszy. Po przerwie na obiad cała grupa wyruszyła dwoma autokarami do Wągrowca, dokąd dotarła około północy.

Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki do Częstochowy i Oświęcimia zapraszamy do galerii.

Poprawiony: niedziela, 15 września 2013 13:37