TORUŃ - PIWNICE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 21:10

torun_100

Jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Piwnicach i planetarium w Toruniu. Wycieczka miała charakter interdyscyplinarny. Uczestnicy wysłuchali prelekcji pracowników naukowych Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, poznali zasady funkcjonowania teleskopów i radioteleskopów, obejrzeli seans ?Wirująca Ziemia", jak również mieli okazję zwiedzić Toruń - miasto Kopernika, pierników i dojrzałego gotyku. W drodze do stolicy polskiej astronomii, uczniowie rozpoznawali formy rzeźby młodoglacjalnej oraz uczyli się interpretować krajobraz.

Oprócz waloru edukacyjnego, wycieczka była również dobrą okazją do lepszego poznania się oraz integracji zespołów klasowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Autorzy zdjęć: Kamila Urbańska (KU) oraz Piotr Seemann (PS).

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: środa, 30 października 2013 10:57