środa,,

MARTA I AGATA W FINALE XXII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU "PRZEBÓJ MAMY I TATY" - SIERADZ 2013 PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2013 19:47

festiwalmamatata

Dnia 16 listopada 2013 roku, w Sieradzu odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Festiwalu "Przebój Mamy i Taty". Do ścisłej czołówki konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły - Agata Rakowska (1A) i Marta Jastrząbek (2B). Dziewczyny wchodząc do finałowej czołówki "pokonały" 166 wokalistów z całej Polski. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Agata śpiewała w kat. do lat 16, a Marta w najstarszej - od 17 lat. Dziewczyny przygotowały piosenki z repertuaru Czesława Niemena. Agata zaprezentowała się w utworze "Domek bez adresu", a Marta zaśpiewała piosenkę "Obok nas". Ideą festiwalu jest popularyzowanie śpiewu polskich piosenek uznanych wokalistów. Przewodniczącym jury, a także gościem specjalnym konkursu był Janusz Radek, który wystąpił w Koncercie Galowym wraz z laureatami festiwalu. Jury postanowiło przyznać wyróżnienie Marcie Jastrząbek za jej ciekawą interpretację piosenki "Obok nas". Dziewczyny do występu przygotowywały się na zajęciach w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem p. Lucyny Walewskiej-Jastrząbek.

Agata 1x1 Marta
Agata Rakowska Marta Jastrząbek