MARTA JASTRZĄBEK (2B) FINALISTKĄ IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK - SOBOTA 2014 PDF Drukuj Email
niedziela, 12 stycznia 2014 11:15

sobota2014IV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Sobota 2014 odbył się 6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli, w zabytkowym sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Sobocie. Jak w biblijnej opowieści do Dzieciątka Jezus przybyli Trzej Królowie, tak do Żłóbka w Sanktuarium przybyli: dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski by śpiewać przepiękne kolędy i pastorałki, a także rzesze słuchaczy.

Było przepięknie i bardzo świątecznie w atmosferze typowo rodzinnej, ale z nutą rywalizacji. W szranki stanęły 433 osoby z całej Polski nadsyłając swoje zgłoszenie i nagraną kolędę konkursową. Marta wysłała pastorałkę "Uciekali".... i 27grudnia dowiedziała się, że jest w wąskim gronie finalistów. Festiwal zapowiadał się niezwykle pasjonująco - przewodniczącym jury był Zbigniew Wodecki, po raz pierwszy impreza była relacjonowana na żywo w internecie, a patronat medialny objęła m.in. Telewizja Polska. Relację z konkursu będzie można obejrzeć w TVP POZNAŃ, w niedzielę 12 stycznia o godz. 19.45. Festiwal okazał się dużym wydarzeniem artystycznym i duchowym. Podczas Koncertu Laureatów wszyscy uczestnicy mieli okazję bliższego spotkania ze Zb.Wodeckim, ale największym przeżyciem było wspólne kolędowanie. Gratulujemy Marcie kolejnego sukcesu wokalnego!

Więcej zdjęć z Festiwalu możesz zobaczyć tutaj.

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: niedziela, 12 stycznia 2014 11:37