POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2010 PDF Drukuj Email
sobota, 27 marca 2010 13:00

Dnia 26.03.2010 roku I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu przedstawiło swoją ofertę edukacyjną podczas I Powiatowych Targów Edukacyjnych. Przygotowania wystawy trwały od kilku tygodni, a ich efektem było stoisko, które w sposób interesujący prezentowało ofertę szkoły, jej historię, możliwości i działania. Informacje przedstawione zostały w sposób tradycyjny w postaci estetycznych plansz i folderów oraz elektroniczny ? zdjęcia i prezentacje wyświetlane na dwóch ekranach. Gimnazjaliści mieli również okazję zwiedzić nasze liceum podczas wirtualnego spaceru, który mogli odbyć dzięki dwóm stanowiskom komputerowym. Podczas targów na naszym stoisku rozdawana była także monografia Pana Wiesława Szczepańskiego. Książka o naszej szkole cieszyła się ogromnym powodzeniem i znikała ze stolika jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Wielkie dzięki należą się młodzieży, która z ogromnym zaangażowaniem oprowadzała po stoisku potencjalnych kandydatów, udzielając im wyczerpujących, czasami barwnych objaśnień. To dzięki temu zaangażowaniu nasze stoisko było odwiedzane przez rzesze gimnazjalistów. Wiele działo się także poza stoiskiem. Na scenie głównej uczniowie naszej szkoły przedstawili swoje propozycje artystyczne. Wystąpił zespół taneczny PLEJADA, zespół tańca nowoczesnego, wokaliści oraz kabaret. Występy cieszyły się ogromnym powodzeniem. Całe przedsięwzięcie nie mogłoby dojść do skutku gdyby nie ogromne zaangażowanie grupy nauczycieli naszej szkoły ? Katarzyny Michalskiej(Plejada, udział w targach), Moniki Jankowskiej (wirtualny spacer, plansze, wiele pomysłów, udział w targach), Danuty Żwikiewicz-Muszyńskiej(folder, udział w targach), Katarzyny Kuczerepy-Budzyńskiej (folder), Joanny Szymkowiak (plansze), Szymona Woźniaka (informacje do planszy), Piotra Seemanna (zdjęcia do folderu) oraz Cezarego Szypulskiego (koordynator, plansze, pomysły). Poniżej przedstawiam listę uczniów biorących udział w targach:

Paweł Maternik ? 1a
Marta Kaczmarek ? 3g
Tomasz Barylski ? absolwent
Rudi Rzepka ? sympatyk I LO

Wszystkim składam serdeczne podziękowania z nadzieją, że nasze działania przyniosą rezultaty we wrześniu w postaci mądrej, pełnej energii i zapału do nauki młodzieży, która zasili szeregi uczniów a potem absolwentów liceum na Klasztornej.

foto: Dominika Kusiak

Poprawiony: piątek, 14 lutego 2014 01:50