środa,,

WIZYTA MŁODZIEŻY Z WITTENBURGA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 marca 2010 13:00

W dniach 22-27.02.2010 miała miejsce wizyta gości z Christian- Ludwig - Liscow Gymnasium z Wittenburga. Młodzież naszego liceum gościła 20 uczniów szkoły z Niemiec. Hasłem przewodnim tego spotkania było: ?Polskie drogi do wolności". W ramach zajęć uczniowie poznawali najnowszą historię Polski ? zwiedzili miejsca związane z czerwcem 1956 roku w Poznaniu, w Gdańsku natomiast odwiedzili wystawę poświęconą Solidarności, pomnik poświęcony poległym stoczniowcom przed bramą główną stoczni oraz zwiedzili stare miasto. W ramach zajęć grupowych w szkole młodzież opracowywała materiały pochodzące z okresu komunizmu, dotyczące trudności i absurdów z jakimi społeczeństwo musiało się w tamtych czasach borykać. Ponadto uczniowie obu szkół zwiedzili drewniany kościół w Tarnowie Pałuckim. Ostatnim akcentem spędzonego wspólnie tygodnia była wspomniana wyżej dwudniowa wycieczka do Gdańska. Ostatniego dnia goście zostali odwiezieni do Szczecina, skąd udali się pociągiem do Wittenburga.

gdansk 2010

foto: Cezary Szypulski