sobota,,

KOLEJNY SUKCES MARTY JASTRZĄBEK PDF Drukuj Email
czwartek, 06 marca 2014 16:00

logo lo

W sobotę, 1 marca br. odbył się w Stargardzie Szczecińskim finał XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Dozwolone do lat 19". Kwalifikacje do konkursu odbyły się w ubiegłym roku, w listopadzie. Wokaliści rywalizowali w trzech grupach wiekowych, w najstarszej znalazła się wągrowczanka, uczennica klasy 2B I LO Marta Jastrząbek. Komisja kwalifikacyjna wskazała Marcie wykonanie podczas Koncertu Finałowego piosenkę z repertuaru Czesława Niemena "Obok nas". Jury w składzie: Przewodniczący - Ryszard Leoszewski - kompozytor, dyrektor artystyczny szczecińskiego zespołu "Arfik", Zofia Ławrynowicz - poseł na Sejm RP, nauczyciel śpiewu, kierownik artystyczny Zespołu Piosenki Literackiej "Poetica" i Ewa Krysian - kompozytorka, autorka tekstów, po wysłuchaniu wszystkich 44 wykonawców, postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Dozwolone do lat 19" Marcie Jastrząbek. Jury pochwaliło ją za dojrzałą interpretację utworu, a także świetny dobór repertuaru do możliwości wokalnych i barwy głosu.

Serdecznie gratulujemy!

Chcesz posłuchać Marty? Kliknij tutaj.

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: niedziela, 09 marca 2014 19:20