sobota,,

XXIV OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ - ETAP DIECEZJALNY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 marca 2014 23:06

OTK 2014

W piątek 7. marca dwoje uczniów naszego Liceum: Danuta Korbal (1C) i Piotr Kaszuba (2A) pod opieką ks. Tomasza Niedbalskiego, wzięło udział w II etapie (etap diecezjalny) XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej Męczennicy XX wieku - świadkowie wiary, zorganizowanym przez Kurię Metropolitalną w Gnieźnie. Zarówno na etapie szkolnym, który odbył się w naszej szkole pod koniec listopada ubiegłego roku, jak i na etapie diecezjalnym, wymagany materiał przybliżał uczestnikom życiorysy ludzi świeckich i duchownych, które w ubiegłym stuleciu poniosły śmierć w obronie własnej wiary. Pogłębiane było też samo znaczenie męczeństwa.

Wśród 44 uczestników przedstawiciele naszej szkoły osiągnęli świetne wyniki. Piotr zajął miejsce siódme a Danuta trzecie. Zajęcie trzeciego miejsca pozwoliło na awans do etapu ogólnopolskiego Olimpiady, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoszczy.

Olimpiada Teologii Katolickiej

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i organizatorami. Trzecia od prawej: Danuta Korbal - uczennica kl. 1C; drugi od prawej - ks. Tomek Niedbalski; trzeci od lewej - Przewodniczący Wydziału Katechetycznego w Gnieźnie ks. dr Piotr Halczuk.

Autor: ks. Tomasz Niedbalski
Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 23:08