JAK POWSTAJĄ PROGNOZY KLIMATU? PDF Drukuj Email
piątek, 21 marca 2014 00:30

uam 100

W dniu dzisiejszym gościł w naszej szkole prof. UAM dr hab. Alfred Stach - geograf fizyczny, którego zainteresowania skupiają się wokół geoinformacji i geowizualizacji zjawisk przyrodniczych. Tym razem młodzież miała okazję dowiedzieć się, w jaki sposób powstają prognozy klimatu oraz jakie narzędzia matematyczne, statystyczne i informatyczne niezbędne są do zbudowania prostych i złożonych modeli klimatycznych. Profesor zapoznał także uczniów z głównymi tezami najnowszego, V Raportu IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change).

To już kolejny wykład z cyklu "Geografia w Wielkopolsce". Zdjęcia wykonała niezawodna Weronika Garnetz (2B) - zobacz je tutaj.

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: niedziela, 23 marca 2014 22:27