środa,,

I ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 25 marca 2014 23:10

okwb 100

Co symbolizują posiłki Jezusa z grzesznikami? Z jakiej choroby Jezus uzdrowił teściową Piotra? Którym bóstwom służyli prorocy wezwani przez Eliasza na górę Karmel?

Na te i podobne pytania odpowiadali uczniowie uczestniczący w I etapie Ogolnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w naszym Liceum 18 marca br. Materiałem źródłowym w przygotowaniu do konkursu były teksty 1 i 2 Księgi Królewskiej ze Starego Testamentu oraz Ewangelia według św. Marka z Nowego Testamentu, wraz z przypisami i słowniczkiem zawartym w Biblii wydanej przez wydawnictwo Edycja św. Pawła w 2009 roku.

Sprawdzenie wiadomości o tekście dokonało się za pomocą testu, zawierającego 45 zamkniętych pytań, za które łącznie można było zdobyć 90 punktów. Aby awansować do drugiego - diecezjalnego etapu, uczestnik musiał zdobyć minimum 50% punktów. W przypadku gdyby liczba uczestników spełniających ten wymóg była większa, do kolejnego etapu mogły awansować tylko trzy osoby z największą ilością punktów.

Spośród 22 uczestników I etapu najlepiej z tą formą konkursu poradziła sobie Danuta Korbal (kl. 1C), która uzyskała 69 pkt. Miejsce drugie osiągnęła Patrycja Banach (kl. 2C) z wynikiem 58 pkt. a trzecie - Justyna Starszak (kl. 2B) z rezultatem 57 pkt. Powyżej połowy punktów uzyskało łącznie 13 z 22 uczestników, co pokazuje dobre przygotowanie uczniów oraz wyrównany poziom rywalizacji.

Laureaci tego etapu otrzymali w nagrodę egzemplarze Pisma Św., z których to przygotowywali się do konkursu (Edycja św. Pawła, rok 2009) oraz książki na temat papieża Franciszka. Jednocześnie awansowali do II etapu, który odbędzie się 9. kwietnia w Gnieźnie.

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w dobrym reprezentowaniu szkoły na etapie diecezjalnym konkursu!

Autor: Ks. Tomek Niedbalski, O. Bartłomiej Maziarka
Poprawiony: wtorek, 25 marca 2014 23:12