PROEKOLOGICZNY DZIEŃ WIOSNY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 marca 2014 22:39

logo loTegoroczny Dzień Wiosny w naszej szkole miał charakter proekologiczny, bowiem został zorganizowany pod hasłem "Ze śmieciami za pan brat". Najpierw młodzież uczestniczyła w wykładzie dotyczącym nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Wągrowcu, który poprowadził pan Marek Wierzbiński z Wydziału Infrastruktury, Architektury i Ekologii Urzędu Miejskiego. Po zapoznaniu się z ideą segregacji odpadów przyszedł czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Pod opieką wychowawców, zaopatrzeni w rękawiczki oraz zielone, żółte i niebieskie worki uczniowie opuścili szkołę i sprzątali najbliższą okolicę.

Ważnym elementem tego dnia była zbiórka surowców wtórnych. Ilość zebranych surowców przerosła oczekiwania organizatorów. Łącznie zebraliśmy ponad 1100 kg makulatury, 11,5 kg puszek aluminiowych, 27 351 sztuk plastikowych nakrętek, 5 795 zużytych baterii oraz 956 płyt CD i DVD. Worki z nakrętkami niezwłocznie przekazaliśmy rodzicom małej Hani, której umożliwią dalszą rehabilitację.

Podczas Dnia Wiosny zwróciliśmy uwagę także na problem zmniejszających się zasobów wód. Grupa uczniów z klasy 2D przygotowała dla swoich młodszych koleżanek i kolegów krótką wycieczkę do klasztoru, podczas której opowiedziała o roli cystersów wągrowieckich, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego wykorzystywania przez zakonników zasobów wód powierzchniowych. Z kolei klasy biologiczno-chemiczne (1c i 2c) odwiedziły miejską oczyszczalnię ścieków.

Ponadto uczniowie klas I i II wykonali plakaty zachęcające do racjonalnego korzystania z zasobów wodnych, zaś młodzież klas III przygotowała hasła promujące naszą szkołę jako miejsce przyjazne środowisku. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbył się pokaz mody ekologicznej. Przy pięknej, słonecznej, typowo wiosennej pogodzie mogliśmy podziwiać wyjątkowe stroje zaprezentowane przez uczennice naszej szkoły. Pokaz uświetnił występ Klaudii Pyssy, Jakuba Lorca oraz zespołu muzycznego, w składzie: Maciej Kujawa, Mikołaj Walkowiak, Jakub Sobkowski i Martyna Kujawa.

Jury w składzie: dyrektor szkoły - Cezary Szypulski, opiekun projektu "Ze śmieciami za pan brat" - Szymon Woźniak oraz Przewodnicząca RSU - Zuzanna Pazdowska przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Surowce wtórne

Hasło/plakat

Moda ekologiczna

1c

3d

1d

2b i 2c

2d

3c i 3f

1c i 3d

Organizatorami Dnia Wiosny była grupa projektowa "Ze śmieciami za pan brat", grupa projektowa "Zaadoptuj rzekę" oraz Rada Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Danuty Żwikiewicz-Muszyńskiej

ZBIÓRKA ODPADÓW (zobacz całą galerię)

MODA EKOLOGICZNA (zobacz całą galerię)

PLAKAT I HASŁO PROEKOLOGICZNE (zobacz całą galerię)

Autor: Grupa projektowa ?Ze śmieciami za pan brat?
Poprawiony: poniedziałek, 31 marca 2014 22:11