sobota,,

KOLEJNA EDYCJA "PROJEKTU WARSZAWA" PDF Drukuj Email
sobota, 12 kwietnia 2014 17:05

wawa_100

Już kolejny raz młodzież naszej szkoły brała udział w cyklicznym wyjeździe do stolicy w ramach "Projektu Warszawa". Tym razem uczniowie klasy 2B i 2D wraz z opiekunami: p. Szymonem Woźniakiem, Sebastianem Chosińskim i Łukaszem Sielewiczem zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, w którym brali udział w zajęciach laboratoryjnych. Podczas warsztatów poznali opracowaną przez polskiego chemika prof. Jana Czochralskiego, metodę wytwarzania dużych i nieskazitelnie czystych kryształów, która umożliwiła globalną rewolucję elektroniczną, jak również zaznajomili się z tajnikami neurobiologii, dzięki której poznali anatomię ludzkiego mózgu.

W godzinach popołudniowych odbyliśmy długi i dla wielu niezapomniany spacer po Warszawie. Wędrując od Placu Zamkowego, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, ulicą Belwederską i Jana III Sobieskiego  zobaczyliśmy wiele cennych miejsc stolicy. Metą naszej wędrówki był długo przez wszystkich wypatrywany Hotel Atos.

Równie ciekawy okazał się drugi dzień wizyty w Warszawie. Rozpoczęliśmy go od Muzeum Powstania Warszawskiego.  W godzinach przedpołudniowych  zwiedziliśmy również Sejm RP, w którym przysłuchiwaliśmy się obradom Wysokiej Izby, spotkaliśmy się z wicemarszałkiem Jerzym Wenderlichem, a przechadzając się korytarzami mijaliśmy wielu bardziej i mniej znanych posłów.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Pałacu Prezydenckiego. Pod bacznym okiem przedstawicielki Kancelarii Prezydenta RP zwiedziliśmy wnętrza Pałacu, w tym kaplicę, Salę Kolumnową, Salę Białą, Salę Chorągwi oraz Ogród Zimowy.

Wycieczka odbyła się w dniach 3-4 kwietnia 2014.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa prof. Chosińskiego, Weroniki Garnetz (2B) i Patrycji Uniejewskiej (2D).

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: sobota, 12 kwietnia 2014 17:56