KOLEJNY SUKCES MARTY JASTRZĄBEK PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 23:00

logo lo

Dnia 15 kwietnia br. w odbył się w Kaliszu ogólnopolski finał 12. Kaliskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Naszą szkołę reprezentowała Marta Jastrząbek, która pod koniec marca pomyślnie przeszła kwalifikacje do koncertu finałowego.

W pierwszym etapie konkursu, spośród 140 uczestników jury pod kierunkiem prof. Andrzeja Ryłko postanowiło zakwalifikować do finału 57 solistek i solistów w czterech kategoriach wiekowych. Marta znalazła się w kat. szkoły ponadgimnazjalne obok 10 innych wykonawców. Do kaliskiego konkursu przygotowała "Piosenkę o okularnikach" z tekstem Agnieszki Osieckiej i muzyką Jarosława Abramowa. Jury Finału - Prof. Andrzej Ryłko ? przewodniczący, Adam Prucnal, muzyk, instrumentalista, skrzypek zespołu ?BRAThANKI?, oraz wokalista zespołu Dżem - Maciej Balcar, postanowiło przyznać Marcie wyróżnienie za dobór repertuaru, umiejętności wokalne, ogólny wyraz artystyczny i oddanie klimatu piosenki.

Gratulujemy sukcesu!

Występ Marty możesz zobaczyć tutaj.

Marta Jastrząbek

Autor: Szymon Woźniak