KONKURS PAPIESKI ROZSTRZYGNIĘTY! PDF Drukuj Email
piątek, 02 maja 2014 18:00

logo lo

W związku z wyniesieniem na ołtarze bł. Jana Pawła II młodzież klas pierwszych i drugich I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu wzięła udział w konkursie "Droga do świętości Jana Pawła II". Celem konkursu było przybliżenie osoby i nauczania Jana Pawła II oraz właściwe przygotowanie do kanonizacji Papieża - Polaka, który został ogłoszony świętym wraz z bł. papieżem Janem XXIII w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Uczniowie przygotowali prezentacje i wystąpienia na wylosowane wcześniej tematy. Publiczna prezentacja prac i ocena przez komisję konkursową miała miejsce 16 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpiło po Mszy Św. dziękczynnej za dar kanonizacji, przygotowanej przez młodzież naszej szkoły, która odprawiona została przez oo. Paulinów w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP 27 kwietnia 2014.

Po Mszy Św. każdy jej uczestnik mógł zobaczyć wykonane prace, które zostały wystawione w krużgankach klasztornych oraz skosztować "papieskich kremówek" przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Justynę Szudrowicz (z klasy 3B).

Oto wyniki konkursu:

Zaprezentowany temat

1C

Jan Paweł II jako papież wiary - nauczanie Jana Pawła II

Ostatnie dni Jana Pawła II i pierwsze cuda za jego wstawiennictwem

2C

Jan Paweł II jako turysta - sportowiec

ex aequo

1D

Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Pielgrzymki Jana Pawła II po świecie

2D

Papieskie Madonny - Jan Paweł II i jego ukochane sanktuaria

1A

Życie Karola Wojtyły

1E

Jan Paweł II i młodzież

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie konkursu oraz Mszy Św. składamy serdeczne podziękowanie. Organizatorzy.

Zdjęcia wykonały: Weronika Garnetz (WG) z klasy 2B oraz Agnieszka Hinc (AH) i Agata Węczkowska (AW) z klasy 3C. Wszystkie zdjęcia możesz zobaczyć tutaj.

Autor: Szymon Woźniak
Poprawiony: sobota, 03 maja 2014 13:21