sobota,,

"CAŁA KLASZTORNA CZYTA DZIECIOM" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 czerwca 2014 00:21

logo lo

I Liceum Ogólnokształcące z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego przystąpiło do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ?Czytanie ? mądra rzecz"! uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Danuty Żwikiewicz-Muszyńskiej oraz pani Anity Różak odwiedzali wągrowieckie przedszkola, gdzie specjalnie dla najmłodszych odczytywali bajki, opowiadania i wierszyki.

Możliwość posłuchania ciekawych opowiadań sprawiła przedszkolakom mnóstwo frajdy, a wesoły klimat w szczególności udzielił się licealistom. Po wysłuchaniu tekstu przedszkolaki bardzo chętnie angażowały się w dyskusje z czytającymi, a następnie zapraszały ich do wspólnej zabawy.

W akcję zaangażowało się kilkunastu uczniów szkoły. Każdy z nich traktuje to jako ciekawe doświadczenie, które miało nań pozytywny wpływ. Akcja spotkała się także z uznaniem przedszkolanek, które chwaliły naszych uczniów za dobre podejście do najmłodszych oraz za bardzo dobrą dykcję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >>>.

Autor: Danuta Żwikiewicz-Muszyńska, Szymon Pełczyński
Poprawiony: poniedziałek, 30 czerwca 2014 00:24