środa,,

?DZIEŃ BADACZA? W PRZEDSZKOLU NR 2 W WĄGROWCU PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 01:00

logo lo

Dnia 25 VI 2014 roku grupa uczniów z klasy II c pod opieką pani profesor Cecylii Bojanowskiej zapoznawała przedszkolaki z tajemnicami chemii podczas przedszkolnego ?Dnia badacza?. Dzieci oglądały doświadczenia związane ze zmianami barw roztworów, wytrącaniem się osadów, a także samodzielnie badały odczyny roztworów sody kuchennej i octu za pomocą uniwersalnych papierków wskaźnikowych. Nie lada frajdą dla ?młodych badaczy? było malowanie roztworem sody po papierze. Stworzone przez nich malunki zabarwiły się na różowo po spryskaniu fenoloftaleiną, czemu towarzyszyło ?wielkie wow? z ust dzieci. Przedszkolaki były zafascynowane tym, co prezentowali im uczniowie i z wielką chęcią uczestniczyły w zajęciach.

Autor: Cecylia Bojanowska
Poprawiony: poniedziałek, 25 sierpnia 2014 15:32